Держкосмічне агентство України пропонує побудувати космодром в Австралії

Понеділок, 12 березня 2018 10:22 - Новини
Держкосмічне агентство України пропонує побудувати космодром в Австралії
Державне космічне агентство України (SSAU) запропонувало побудувати космодром неподалік від авіабази Кертін, що в Кімберлі - одному з округів Західної Австралії.

Читайте також: NASA відправить шукача екзопланет TESS в космос

Процеповідомляє The West Australian.

"Цей об'єкт може стати основним пусковим майданчиком Азії, який буде обслуговувати комерційні запуски для регіональних партнерів Австралії, таких як Японія, Сінгапур, Південна Корея й Індонезія", - йдеться в повідомленні.

Пропозиція вперше надійшла в федеральні і державні уряди Австралії ще в 2016 році.

Посол України в Австралії Микола Кулинич заявив, що Україна має технічні знання, виробничий ланцюг і довгу історію в області світових космічних досліджень, щоб реалізувати пропозицію.

"Ця пропозиція є цілком реалістичною. Україна могла б запускати ракети вже завтра вранці, якщо б мала майданчик. Ми пропонуємо наших людей і наші експертні знання, якщо Австралія має землю для використання", - сказав Кулинич.

Для створення космодрому потрібно 5-7 тис. км² землі у вигляді оренди промислової площі, бажано біля авіабази Кертін, яка знаходиться біля міста Дербі на північному заході Австралії. Первинне дослідження може бути завершено у відносно короткі терміни і обійдеться менш ніж 500 тис. доларів.

Як повідомлялось раніше інформагентством «АСПІ», космічні агентства України та Канади продовжать співробітництво в авіакосмічній сфері.