В Раді прокоментували арешт «касира Яценюка»

П'ятниця, 21 квітня 2017 00:00 - Новини
В Раді прокоментували арешт «касира Яценюка»
Затримання екс-нардепа від фракції "Народний фронт" і так званого касира екс-прем'єр-міністра Арсенія Яценюка Миколи Мартиненка матиме помітні наслідки для політичного життя країни.

Читайте також: Інтерпол розшукує екс-керівника компанії "Оранта"

Таку думку висловив народний депутат від "Самопомочі" Лев Підлісецький.

"Те, що Мартиненко - не остання людина в "Народному фронті", це однозначно. Те, що діяльність Національного антикорупційного бюро на цьому напрямку, не санкціонована ні "Народним фронтом", ні президентом Петром Порошенко, теж очевидно. Багато що залежить від того, як буде розвиватися справа. Наслідки передбачити складно, але вони в будь-якому випадку будуть помітними. Оскільки затримання Мартиненко - вагомий фактор в політичному житті країни", - зазначив нардеп.

За його словами, затримання Мартиненко - очікувана подія.

"НАБУ довго займалося Мартиненко. А ось і кульмінація. До речі, той факт, що затримання Мартиненко збіглося з "коаліціади" і переговорами про ротації в уряді, може і не бути збігом", - підсумував Підлісецький.

Нагадаємо, колишній народний депутат Мартиненко був затриманий 20 квітня, він підозрюється в розтраті держкоштів в розмірі $ 17,28 млн. Зараз вирішується питання про вручення йому офіційного підозри.

Як відзначили в НАБУ, затримання пройшло в рамках розслідування кримінальної справи за фактом розкрадання коштів ДП ​​"Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (СхідГЗК) при закупівлі уранового концентрату.

Мартиненко підозрюється в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК.

Холодницький описав схему розтрати коштів ДП ​​СхідГЗК.

За його словами, досудовим розслідуванням встановлено, що в період з 2013 року до 2016 року злочинна організація, в яку входив Мартиненко, зробила розтрату держкоштів в розмірі $ 17,28 млн.

Читайте також: Політичні маріонетки Ахметова

До цієї організації, за словами Холодницького, входили також посадові особи ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (ДП "СхідГЗК"), посадові особи австрійської компанії "STEUERMANN Investitions und Handelsgesellschaft mbH", а також група осіб, що мали контроль над зазначеними підприємствами, в тому числі Мартиненко.

Розтрата, за даними глави САП, була здійснена шляхом неправомірного заключення і подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП "СхідГЗК" через STEUERMANN.

У подальшому вказані кошти були перераховані на рахунки компанії STEUERMANN з використанням офшорних компаній "WARGRAVE TRADING LLP" і "DALLAS FUEL SA" та звернені керівниками та учасниками злочинної організації в свою користь.

При цьому в партії Народний Фронт заявили, що затримання Мартиненко "є ознакою вибіркового правосуддя і політично мотивованих дій антикорупційних органів". Там стверджують, що НАБУ "намагається фальсифікувати" справу Мартиненко. На думку соратників затриманого депутата, "керівники НАБУ використовують цю тему для перемикання уваги з провалів у своїй роботі".

Як відомо, крім справи про розтрату коштів ДП ​​СхідГЗК, НАБУ веде розслідування за фактом отримання хабарів на суму 30 млн франків при закупівлі НАЕК Енергоатом обладнання у чеського акціонерного товариства Skoda JS, де також фігурує Мартиненко.

11 січня 2017 року повідомлялося, що для розслідування кримінального провадження Мартиненко НАБУ звернулося за правової та інформаційної допомогою до восьми країн.

Глава НАБУ Артем Ситник заявив, що кількість підозрюваних в корупційних злочинах у справах Мартиненко досягло 13 осіб, зібрано 40 томів матеріалів.