Україна відзначає День добровольця

Середа, 14 березня 2018 10:46 - Новини
Україна відзначає День добровольця
В Україні сьогодні, 14 березня, відзначають День добровольця. Відповідну постанову було прийнято Верховною Радою на засіданні 17 січня 2017 року голосами 231 нардепа.

Читайте також: Нацбанк випустив пам'ятну монету на честь українських добровольців

Основною метою святкування є вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посилення суспільної уваги і турботи до учасників добровольчих формувань.

Парламент ухвалив відзначати День українського добровольця щорічно 14 березня.

Президент України Петро Порошенко подякував всім українським воїнам-добровольцям, які захищають країну на сході від російського агресора:

"Сьогодні ми згадуємо українських патріотів, які з початку подій на сході України добровільно зголосилися захищати державу від російського агресора, не маючи ніякого відношення до армії. Дякую всім воїнам-добровольцям, які, набувши безцінного бойового досвіду, вступили до лав ЗСУ, Національної гвардії та Нацполіції або займають активну громадянську позицію в цивільному житті. Усім, хто обрав почесну справу – служити своїй Батьківщині. Вірю, наша єдність та рішучість принесуть нам перемогу", - зазначив Порошенко.

Зазначимо, добровольчий рух у незалежній Україні почав формуватися після анексії Криму з початком російської агресії на Донбасі. Тоді були створені десятки добровольчих батальйонів, бійці яких вирушали в зону проведення АТО. Пізніше всі добробати увійшли до структури Нацгвардії та Національної поліції.