Сьогодні буде прийняте остаточне рішення по безвізу для України

Середа, 26 квітня 2017 00:00 - Новини
Сьогодні буде прийняте остаточне рішення по безвізу для України
26 квітня, Комітет постійних представників країн-членів ЄС (Coreper) розгляне питання надання Україні безвізового режиму.

Читайте також: Суд в ООН: Україна поставить питання про примусові заходи проти РФ

Відповідне питання стоїть на порядку денному засідання, яке розпочнеться о 10 годині в Брюсселі. Порядок денний досить велика, тому не відомо, коли саме може бути прийнято рішення. Так, Комітет повинен прийняти рішення щодо проекту законодавчого акту Європейського парламенту і Ради ЄС про внесення поправок до списку третіх країн, громадяни яких, щоб перетнути кордон, повинні отримати візу, і тих, від яких це не потрібно (Україна).

У разі позитивного рішення на рівні постійних представників країн ЄС пропозицію ще має бути затфверджене Радою ЄС з подальшим підписанням в Європейському парламенті президентами ЕП і Ради ЄС.

Рішення вступить в силу через 20 днів після публікації. Європарламент 6 квітня підтримав пропозицію Європейської комісії надати Україні безвізовий режим.

Читайте також: В Україні обрано головного люстратора

Резолюцію підтримав 521 депутат, 75 голосували проти і 36 утрималися. Раніше Міністерство закордонних справ України висловило надію, що рішення про введення безвізового режиму для України можуть передати на затвердження Раді Євросоюзу 11 травня, а підписати - до 18 травня