Шість країн ЄС сумніваються в необхідності продовження санкцій проти РФ

П'ятниця, 28 квітня 2017 00:00 - Новини
Шість країн ЄС сумніваються в необхідності продовження санкцій проти РФ
Європейський Союз буде прагнути продовжити економічні санкції проти Росії, термін яких закінчується в кінці липня 2017 року. Про це повідомляє Reuters з посиланням на інформацію європейських дипломатів і чиновників.

Читайте також: В США опубліковано резолюцію щодо України

Агентство відзначає, що такого рішення сприяли також несподівано прохолодні відносини президента США Дональда Трампа з Москвою.

Лідери ЄС підтримують санкції, але не всі країни роблять це з колишнім завзяттям". "Схоже, продовження буде набагато менш проблематичним, ніж будь-хто очікував", - сказав один європейський дипломат.

Серед переконаних прихильників продовження санкцій - Швеція, країни Балтії і Польща, чий голос був ослаблений рішенням Великобританії вийти з ЄС.

Менш переконані в необхідності санкцій Італія, Греція, Кіпр, Угорщина, Іспанія та Болгарія, які стверджують, що за три роки санкцій не вдалося змінити поведінку Москви, і хочуть відновити ділові зв'язки.

"Нам не подобаються санкції. Це величезні втрати для нас. Але ми будемо з більшістю", - заявив в Брюсселі дипломат однієї з цих країн.

Як відомо, ЄС минулого місяця продовжив до вересня дію "чорного списку" російських фізичних і юридичних осіб за їх ролі в конфлікті в Україні.

Раніше держсекретар США заявив про збереження санкцій, поки Росія не поверне Україні контроль над Кримом і повністю не виконає свої зобов'язання в рамках Мінських угод.