У Генпрокуратурі пояснили, чому Інтерпол скасував розшук Януковича

Четвер, 04 травня 2017 00:00 - Новини
У Генпрокуратурі пояснили, чому Інтерпол скасував розшук Януковича
Інтерпол припинив розшук екс-президента Віктора Януковича через недоліки українського законодавства в частині обрання запобіжного заходу підозрюваному.

Про це заявив заступник генпрокурора Євген Єнін на своїй сторінці в Facebook

Читайте також: Бюджет України отримав 1,5 млрд доларів, конфіскованих у оточення Януковича

«Останні рішення Інтерполу про зняття з міжнародного розшуку представників режиму Януковича пов'язані, перш за все, з недосконалістю кримінально-процесуального законодавства України в частині обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», - розповів Енин.

Він зазначив, що Інтерпол не вважає постанову судів про дозвіл на затримання і привід до суду для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу (утримання під вартою) постановою про зміст підозрюваного або обвинуваченого під вартою.

«Відповідно, згідно з правилами Інтерполу, особа, щодо якого не обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, не може бути оголошено в міжнародний розшук.

Окремі районні суди Києва відмовляються виносити постанови про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою без участі підозрюваного », - підкреслив Енин.

При цьому він додав, що рішення Інтерполу «не мають ніякого значення» для суду над Януковичем за звинуваченням у державній зраді.