Вчені радять відмовитися від м'яса і перейти на харчування комахами

Субота, 06 травня 2017 00:00 - Новини
Вчені радять відмовитися від м'яса і перейти на харчування комахами
Британські вчені запропонували людям відмовитися від м'яса і перейти на харчування комахами. До таких висновків прийшла група вчених з Великобританії, яка опублікувала результати свого дослідження в журналі  Global Food Security.

До пропозиції зміни кулінарних звичок вчені прийшли шукаючі шляхи і варіанти боротьби з глобальним потеплінням. До чого тут потепління спросите ви?  Вчені вважають що, по-перше чим більше ми з'їмо жуків, тим менше нам доведеться обробляти сільгоспугідь, що призведе до зменшення шкідливих викидів, пов'язаних з сільським господарством. А по-друге, крім антропогенних викидів парникових газів, виробництво тваринницької продукції надає і інше негативний вплив на навколишнє середовище. У всьому світі пасовища займають в два рази більше площі, ніж орні угіддя, а худоба споживає близько третини всіх зібраних культур. Тому потрібно діяти в комплексі.

Автори дослідження відзначають, що комахи - джерело білка. У їх складі після видалення жиру його налічується до 80%. Замінивши невелику частину фаршу при виробництві м'ясних продуктів порошком з комах, експериментатори в три рази збільшили вміст білка в готовій страві.

"Поєднання невеликих змін в поведінці споживачів, таких як заміна яловичини куркою, скорочення кількості харчових відходів і потенційне введення комах в раціон, дозволить зменшити кількість зайнятих земель і створити більш стійку продовольчу систему", - відзначає провідний автор дослідження доктор Пітер Олександр з Единбурзького університету.

Комах давно і охоче вживають в їжу жителі деяких країн Південно-Східної Азії. В Європі раніше вже проводилися експерименти по створенню харчової продукції з жуків і личинок. На початку цього року фахівці центру технічних досліджень VTT в Фінляндії розробили харчові інгредієнти з цвіркунів і борошняних черв'яків. Їх структура і смак цілком годяться для приготування фрикадельок або фалафель.

Використаний дослідниками метод сухого фракціонування дозволяє виробляти порошки з комах з різними смаками і різної грубістю помелу: при більш дрібному порошок буде містити маленькі шматочки хітину і мати яскраво виражений смак м'яса, при більш грубому смак буде м'якше, а шматочки хітину - більше.