Америка не братиме участі в переговорах в «норманському форматі», - МЗС

П'ятниця, 12 травня 2017 00:00 - Новини
Америка не братиме участі в переговорах в «норманському форматі», - МЗС
США не братимуть участі в переговорах в «норманському форматі», проте будуть і надалі вимагати від Росії виконання Мінських угод. Про це заявив перший заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко.

Читайте також: ТОП-20 військових конфліктів, розв'язаних Росією

Зрозуміло, що було б дивно випускати з виду перспективу залучення США до безпосередньої участі в переговорному процесі, направленому на врегулювання конфлікту в Україні. Оскільки жодна серйозна проблема в світі не залишається без участі США. Вашингтон до українських подій виявляв велику увагу, і робив це ще до анексії Криму та початку бойових дій на Донбасі.

Головною причиною, по якій США так і не приєдналися до "Нормандське четвірці", видається небажання адміністрації Трампа пов'язувати себе багатосторонніми зобов'язаннями, які могли обмежити свободу маневру по відношенню до Росії, Україні та європейським союзникам. США це просто невигідно з тактичної сторони.

Приєднання США до постійних механізмів з врегулювання в Україні - будь то оформлено перетворенням «Нормандськох четвірки» в п'ятірку, або ж створенням нового інституту - не змінить природи залученості Вашингтону в українську кризу, але істотно зв'яже американцям руки. На даний момент США є гравцем найбільш впливовим і важливим, але не прив'язаним до умов «нормандського формату».

Американці дуже сильний гравець для будь-якого міжнародного формату, і сам факт їх участі неминуче трансформує внутрішній баланс інтересів. Зміни торкнуться нинішніх учасників квартету, і особливо його європейської складової.

Вадим Пристайко пояснив, що представники американської сторони висловили підтримку щодо зусиль Німеччини і Франції в переговорах «четвірки».

Нагадаємо, «норманський формат» - дипломатична група високопоставлених представників чотирьох країн (Німеччини, Росії, України і Франції) щодо врегулювання ситуації на сході України, Автономної Республіки Крим та виконання Мінських угод.

«США не стануть частиною «норманського формату» - це чотири країни. Не всі обов'язково повинні стати частиною «норманського формату», є різні формати, які дозволяють нам вирішувати наші питання», - підкреслив Пристайко.

За його словами, важливо те, щоб саме Росія брала участь в переговорах для вирішення конфлікту, адже без неї, навіть за участю США, проблему не вирішать.

Він додав, що американська влада активно наполягає на виконанні Росією своїх зобов'язань, прописаних в Мінських домовленостях.

«Не дивлячись на те, що американська сторона активно шукає можливості зблизитися з Росією у вирішенні інших питань, було заявлено дуже чітко, що санкції, які існують зараз в відношенні Росії, не будуть зняті до вирішення питання - Росія повинна виконати свої зобов'язання по Мінським угодами» , - підсумував Пристайко.