За 2,5 роки українські нардепи зуміли виконати лише 16% своїх обіцянок

Понеділок, 15 травня 2017 00:00 - Новини
За 2,5 роки українські нардепи зуміли виконати лише 16% своїх обіцянок
 Згідно з моніторингом аналітиків, із загальної кількості передвиборчих зобов'язань, якими щедро розкидалися політики з 1940 обіцянок, на сьогодні виконано всього лише 305, до цих пір не виконаними залишаються 1635 обіцянок.

Однак, за підрахунками фахівців, депутати, що пройшли до ВР за списками виконали трохи більше обіцянок, ніж нардепи-мажоритарники - 31% проти 15%.

«Результати нашого підрахунку можуть бути використані опонентами мажоритарки, оскільки, як бачимо, депутати, обрані в одномандатних округах, виконують свої обіцянки гірше, ніж «списочники». Втім, треба розуміти, що причина не стільки у виборчій системі, скільки в політичній культурі як депутатів, що дають обіцянки, так і громадян, які вірять їм. Та й депутати України - давно перетворили вибори в змагання у брехні», - заявив політолог Валентин Гладких.

За його словами, більшість невиконаних обіцянок народжені неадекватністю очікувань виборців. Спікери вважають, що передвиборчі обіцянки, навіть якщо вони є частиною передвиборної програми, залишаються для політиків не програмою дій, а всього лише складовою передвиборчої агітації.

«Ми мріємо виробити культуру політичних обіцянок в Україні. Адже справа не в тому, що парламент працює погано. Справа в тому, що політики наобіцяли зайвого в гонитві за голосами виборців. Буквально вчора до дня матері ми згадували обіцянки матерям. Так ось, в програмі однієї з політсил була теза про те, що всі сім'ї, в яких двоє дітей, повинні бути визнані багатодітними. Незрозуміло, навіщо пишуть програми, які виконати апріорі неможливо », - заявила шеф-редактор порталу «Слово і Діло».

Завтра, 16 травня Генпрокурор Луценко буде звітувати про виконану роботу перед Верховною Радою. Слід зауважити, що після обрання на цей пост, Луценко теж дав чимало обіцянок (як підрахували аналітики політичних ініціатив, таких обіцянок було заявлено 125).

На сьогоднішній момент Луценко виконав 33% від обіцяного - це 41 пункт. 23 - в процесі. При цьому 61-о обіцянка - залишилася не виконана. У цьому списку знаходяться такі обіцянки генпрокурора, як зобов'язання розслідувати Іловайську трагедію; залучення до відповідальності чиновників, причетних до нелегального видобутку бурштину; доведення до логічного фіналу справ Курченко і Клименко (обіцяв закінчити до кінця 2016 року); невиконано обіцянку, що правляча коаліція не буде співпрацювати з екс-регіоналами. Луценко також обіцяв, що до кінця 2016 року у справі Єфремова будуть подальші затримання за підозрою в посяганні на територіальну цілісність України і багато іншого.

З виконаних обіцянок можна виділити відновлення офісу реформ ГПУ, прийняття рішення з електронного декларування до 1 квітня 2017 року, припинення вибивання дотацій для збиткових шахт у донецькому регіоні, створення Генінспекціі внутрішніх розслідувань справ ГПУ і залучення місії ФБР для поліпшення методів слідства ГПУ.

16 травня Генпрокурор виступить перед ВР і відзвітує перед такими ж «обіцяльників» про свою роботу за минулий рік. Таку заяву зробив під час засідання погоджувальної ради голова фракції БПП Артур Герасимов. "Завтра Генеральний прокурор повинен звітувати в парламенті", - сказав А. Герасимов. При цьому він нагадав, що ГПУ вдалося повернути в бюджет кошти, вкрадені командою екс-президента України Віктора Януковича.