У кулуарах Верховної Ради показали фільм «Невидимий батальйон» (ФОТО)

П'ятниця, 20 квітня 2018 21:41 - Фотогалереї 783
У кулуарах Верховної Ради показали фільм «Невидимий батальйон» (ФОТО)
Це фільм про жінок, які воюють в зоні АТО, це шість документальних історій з життя героїнь, три з яких й досі воюють на фронті, три з яких вже повернулись, вони вже ветерани.

Перед міжнародним турне в Канаду та Сполучені Штати в Верховній раді відбувся кінопоказ документального фільму «Невидимий батальйон».

Читайте також: 20-річний боєць "Азова" помер в лікарні Дніпра

«Наші героїні дуже різні, вони родом з різних частин країни, різні за віком, за походженням, за своїми цивільними та військовими посадами. Це Юлія Паєвська, Дар’я Зубенко, Юлія Матвієнко, Андріана Сусак, Олена Білозерська та Оксана Якубова», - розповіла кореспонденту інформагентства АСПІ в ексклюзивному інтерв'ю виконавчий продюсер документального фільму «Невидимий батальйон» Оксана Іванців.

Фільм знімали три жінки-режисери: Ірина Цілик, Світлана Ліщинська і Аліна Горлова. У нас такий задум був, три жінки –режисери розповідають про трьох жінок військових.

IMG 8498

«Дівчата – документалісти самі вибирали своїх героїнь. Для них всіх тема війни на Донбасі можливо і особиста. У Ірини Цілик чоловік воював, це доречи, її перший документальний фільм, а Світлана Ліщинська, вона родом з Маріуполя, з міста яке дуже близько до цього конфлікту, а Аліна Горлова вже знімала фільми про зону АТО і для неї це теж важлива тема», - зазначила Оксана Іванців.

Ідея цього документального фільму належить Марії Берлінської. Вона теж ветеран та військовий волонтер. Це вона ще в 2015 році виявила, що більшість жінок на фронті перебувають на півлегальних, або нелегальних умовах.

IMG 8479

«Цей проект почався з соціологічного дослідження жінок, які перебувають в Збройних силах України. На той момент законодавство забороняло жінкам займати бойові посади. Після цього дослідження нам вдалося відкрити жінкам для проходження служби 63 бойові позиції і показати тих жінок, які захищають Україну. Раніше жінкам взагалі не дозволялось займати бойові позиції, а зараз вже їм це дозволили. Ще для жінок десантні війська закриті, але це великий крок вперед», - підкреслила виконавчий продюсер «Невидимого батальйону».

IMG 8485

Оксана Іванців також звернула увагу, що зараз цей документальний фільм демонструється у Верховній Раді, щоб привернути увагу депутатів до питань правового захисту жінок-військовослужбовців, та до проблем реабілітації жінок-ветеранів.

IMG 8483

«З показу у Верховній Раді ми розпочинаємо міжнародне турне в Канаду і в Штати за підтримкою діаспор та меценатів з України Маркіяна Лубківського та Валентина Наливайченка. Після приїзду, ми готуємо всеукраїнський тур по всіх областях України», - підсумувала вона.

IMG 8486

IMG 8478

IMG 8501

IMG 8504

IMG 8505

Унікальність цього фільму в тому, що це перший документальний фільм про жінок, які зараз воюють в зоні АТО.