Майора що намагався викрасти літак і втекти до Росії засудили на 12 років

Вівторок, 13 червня 2017 00:00 - Події 663
Майора що намагався викрасти літак і втекти до Росії засудили на 12 років
Військового льотчика, який намагався викрасти літак-розвідник Су-24 і перелетіти на ньому в Росію, засудили до 12 років в'язниці.

Хмельницький міський суд виніс вирок майору збройних сил України, який в 2014 році намагався викрасти в Росію літак-розвідник Су-24 - зрадника позбавили військового звання «майор» і засудили до 12 років в'язниці. Про це повідомляє прес-служба військової прокуратури Західного регіону.

Як зазначили в прокуратурі, вказане кримінальне провадження вже розглядалось судом, яким майора було засуджено до 11 років позбавлення волі. Утім, з процесуальних підстав вирок не набрав законної сили.

“Під час нового судового розгляду прокуратура довела, що військовослужбовець, діючи умисно, передав представникам Російської Федерації відомості з державною таємницею, а саме: повну інформацію про план польоту військового літака-розвідника, що дало змогу іноземній державі спланувати заходи з протидії та зменшити результативність виконання спеціального завдання.” - йдеться в повідомленні.

У прокуратурі наголосили, що під час виконання спеціального польоту «зрадник» відмовився виконувати законну вимогу штурмана екіпажу в скеруванні літака по запланованому курсу і ухилився від маршруту. Порушивши режим «мовчання», намагався встановити контакт з невідомими особами і направив літак до лінії державного кордону з Російською Федерацією.

«Без будь-якої можливості самостійно дістатися до аеродромів на території країни-агресора, він був вімушений здійснити посадку літака на заплановану лінію польоту», - додали у військовій прокуратурі.