Наркозалежні Києва вийшли на захист своїх прав

Понеділок, 26 червня 2017 00:00 - Події 481
Наркозалежні Києва вийшли на захист своїх прав
На Майдані Незалежності 26 червня відбулася акція-ілюзіон «Граблі української наркополітики» в рамках якої наркозалежні, громадські активісти та правозахисники влаштували перфоменс, де показали своє бачення «війни з наркотиками» в Україні.

Приурочене нинішнє театралізоване дійство до Міжнародного дня проти зловживання та нелегального обігу наркотиків, а також на підтримку наркозалежних жертв катувань зі сторони правоохоронних органів.

IMG 0139 2

Основною вимогою активістів є лібералізація наркополітики та декриміналізація зберігання наркотиків для особистого вживання.

Схожі акції  під гаслом «Підтримати, не карати» сьогодні відбуваються у 190 містах 80 країн світу у рамках глобальної кампанії  за зміни репресивної наркополітики.

Учасники дійства за допомогою своєрідних символів закликали владу відмовитися від «совкових» методів боротьби з наркотиками, зокрема, і кримінального переслідування хронічно наркозалежних людей.

IMG 0126 2

Символами теперішньої української наркополітики активісти зробили скелет працівника міліції, що загинув від «ходіння по граблях», поліцейського , що прямує по асфальту на дерев’яних лижах , наркозалежного у протигазі з замурованими у бетон ногами, лікарів з електрошокером та «працівників спецслужб», що навмисне підкидають людям наркотики.

«У 2016 році в Україні понад 5 тисяч людей було засуджено за зберігання наркотиків у такій кількості, яка у більшості європейських країн взагалі не вважається кримінальним правопорушенням. При цьому організований наркобізнес ніхто не чіпає» , - стверджує представник Альянсу громадського здоров’я, експерт наркополітики та координатор кампанії "Support. Don't Punish"  в Україні Павло Скала.

Співкоординатор кампанії Антон Басенко, що сам є людиною з понад 20-річним стажем вживання наркотиків і боротьби з залежністю нарікає, що безвізовий режим у нас є, а гуманної наркополітики досі немає.

«В результаті тривалої війни з наркозалежними людьми  - сотні мільйонів гривень, зібраних з платників податків продовжують витрачатися на консервацію репресивної моделі, тюрми перетворилися на інкубатори інфекційних захворювань, де ув’язнені помирають переважно від СНІДу та туберкульозу, а в країні не вщухають епідемії соціально-небезпечних хвороб, для боротьби з якими у держави не вистачає власних фінансових ресурсів», - заявив Басенко.

IMG 0124 2

Учасники акції також стверджують, що питання наркополітики вже більше трьох років не цікавлять уряд, а також фальсифікуються дані щодо кількості знищених наркотичних речовин.

IMG 0157 2

До слова, 22 червня Нижня палата парламенту сусідньої Польщі проголосувала за те, щоб зробити медичну марихуану законною при деяких обставинах.

Попередниками Польщі у легалізації марихуани стали Чехія, Фінляндія, Нідерланди, Португалія, Іспанія та 23 штати Америки. А у 2013 році Уругвай став першою країною, що повністю легалізувала марихуану, - повідомляє «psyplants».