Колишній голова передвиборчого штабу Трампа зізнався, що отримував гроші від Партії Регіонів

Середа, 28 червня 2017 00:00 - Події 374
Колишній голова передвиборчого штабу Трампа зізнався, що отримував гроші від Партії Регіонів
Екс-голова передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт в 2012-2013 роках отримав 17 млн. ​​доларів від Партії регіонів.

За словами Манафорта, його фірмі платили за роботу в інтересах партії екс-президента України Віктора Януковича, зокрема, за передвиборчу програму. Це з'ясувалося з документів, які Манафорт подав до Мін'юсту США в рамках закону про реєстрацію іноземних агентів.

Документи, передані компанією в мін'юст США, опублікувала газета Washington Post. Про них також написали агентствоBloomberg і газета New York Times. Представник Мін'юсту США в розмові з Bloomberg підтвердила, що документи від Манафорта отримані, проте не надала додаткової інформації.

Консалтинговій фірмі екс-голови передвиборчого штабу Трампа довелося зареєструватися іноземним агентом через роботу на українську партію.

Відповідно до Акту про реєстрацію іноземних агентів (FARA), громадяни та юридичні особи США зобов'язані реєструватися іноземними агентами, якщо працюють в інтересах зарубіжних урядів. Відмова від реєстрації може переслідуватися в кримінальному порядку.

Зі заповненої форми, яку подав в мін'юст Манафорт, слід, що в 2012-2013 роках його фірма, наприклад, писала передвиборчу програму для Партії регіонів, реалізовувала стратегію виборчої кампанії, розробляла партійну платформу і проводила міжнародне спостереження за виборами. Відзначається, що угоду фірма укладала з виконуючим обов'язки голови Партії регіонів Володимиром Рибаком - з 2012 по 2014 рік головою Верховної ради України.

В анкеті, поданій в мін'юст, метою роботи фірми Манафорта на Партію регіонів в 2013-2014 роках називається "децентралізація влади з передачею максимальних повноважень регіонам, будівництво політичної партії західного зразка і перетворення України в найбільш привабливе для інвестицій держави в регіоні".

Компанія отримала від української партії 17 млн ​​доларів. На консультантів, роботу опитувальних агентств та інші послуги фірма Манафорта витратила понад 4 млн доларів, в тому числі на роз'їзди і подорожі - 2,1 млн доларів.

Манафорт - другий екс-радник Трампа, який зареєструвався в якості іноземного агента. До нього в березні колишній радник президента з національної безпеки Майкл Флінн зареєстрував в реєстрі іноземних агентів свій консалтинговий бізнес, оскільки працював в інтересах Туреччини.

У серпні 2016 року у тлі скандалу, що розгорівся після публікації в New York Times Манафорту довелося подати у відставку з поста голови передвиборчого штабу Трампа. Газета написала про подробиці його діяльності в Україні, в якості радника президента України Віктора Януковича, який втік до Росії після революції в лютому 2014 року.