ЄС та Світовий банк надали черговий грант Україні для проведення реформ

П'ятниця, 30 червня 2017 00:00 - Події 443
ЄС та Світовий банк надали черговий грант Україні для проведення реформ
Для досягнення більшої прозорості та ефективності управління державними ресурсами представники Євросоюзу та Світового банку оголосили про надання Україні чергового гранту, у розмірі 3 млн євро.

Грант, наданий ЄС та Світовим банком, буде реалізовано основними установами проекту – Міністерством фінансів та Національним агентством з питань державної служби.

Проект, у рамках якого були виділені кошти, повністю відповідає пріоритетам недавно затвердженої Концепції партнерства Світового банку з Україною, яка підтримує урядові антикорупційні реформи і реформи в сфері управління.

IMG 0243 Custom«Світовий банк і Європейський Союз спільною діяльністю повністю підтримують стратегію уряду України щодо зміцнення прозорості та ефективності державних установ і сфери управління державними ресурсами», – зазначила Сату Кахконен, директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови. – «Ми очікуємо, що ці важливі зусилля також призведуть до зниження корупції та вдосконалення системи управління, щоб усі українці змогли повною мірою отримати користь від ефективного використання державних ресурсів».

У партнерстві зі Світовим банком Європейський Союз підтримуватиме дві великі комплексні реформи, прийняті урядом України.

«По-перше, реформа державного управління спрямована на створення прозорої системи державного управління, а також а також створення ефективної та професійної державної служби», – зазначив Хьюг Мінгареллі, посол ЄС в Україні. – «По-друге, реформа націлена на зміцнення системи управління державними фінансами України, щоб державні фінансові ресурси розподілялися ефективно і щоб значно покращити якість державних послуг для громадян».

Із загального Цільового фонду, що нараховує 5 млн євро, 3,03 млн євро буде виділено на фінансування заходів, здійснюваних урядом України через Міністерство фінансів і Національне агентство України з питань державної служби.

Решту суми, тобто трохи менше 2-х млн. євро, буде використано на фінансування консультаційних послуг та аналітичну діяльність Світового банку.

IMG 0223 CustomПерший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів засвідчив важливість підтримки з боку ЄС та Світового банку, а також висловив подяку за допомогу від імені українського уряду. Адже ця підримка здійснюється в рамках Програми партнерства між Генеральним директором ЄС і Світовим банком та повністю фінансується Європейським Союзом.