Скандальний британець Найджел Браун не потрапив до списку претендентів на посаду аудитора НАБУ

Середа, 12 липня 2017 00:00 - Події 495
Скандальний британець Найджел Браун не потрапив до списку претендентів на посаду аудитора НАБУ
Сьогодні, 12 липня 2017 р.під час засідання антикорупційної комісії, яка проводила інтерв’ю з кандидатами на посаду аудитора НАБУ, один з претендентів, вже відомий українцям британець Найджел Браун, нарешті зізнався, хто його запросив в Україну.

Про це він розповів, відповідаючи на запитання народного депутата Віктора Чумака.

333 Custom«Зі мною зв'язалася Наталя Мезенцева (керівник секретаріату фракції БПП в парламенті, – Ред.) і повідомила про проведення такого конкурсу. На її думку, я підходив на таку посаду», - зазначив Браун.

За його словами, після прильоту в Україну, його зустріла та ж Мезенцева  і розповіла про конкурс. Пізніше Браун зустрівся з діючим головою фракції «Блоку Петра Порошенка», а на той момент представником президента України у Верховній Раді Артуром Герасимовим, який і запропонував взяти участь в конкурсі, а також провів в сесійний зал парламенту.

Члени комісії також поцікавилися у Брауна, які його навички дають йому підстави вважати, що він підходить на посаду аудитора НАБУ. У відповідь він повідомив, що нещодавно проводив аудит однієї великої міжнародної комерційної компанії, і що результати роботи його групи були підтверджені паралельним аудитом провідних аудиторських фірм.

Темою наступного питання стало те, що під час попереднього візиту в Україну Браун публічно озвучив свою думку про роботу НАБУ, і чи вважає він етичним такі заяви по темі свого передбачуваного аудиту. Браун заявив, що з великим подивом читав публікації, в яких йому приписували висловлювання, яких він не допускав. Про НАБУ він говорив публічно тільки те, що Бюро вже виконало велику роботу, а щоб зробити якісь менш очевидні висновки, він повинен мати для таких висновків підстави.

У розмові з представниками антимонопольного комітету з’ясувалося, що Найджел Браун і гадки не мав, що посада аудитора НАБУ не передбачає матеріальної винагороди  (зарплатні) з українського бюджету.

Серед претендентів на посаду аудитора НАБУ  були присутні і кандидати з України – відомі юристи, прокурори та навіть пересічні громадяни без належної освіти. Наприклад, один з кандидатів на посаду аудитора НАБУ, чомусь вважав, що він має стати директором НАБУ, щоб вирішити питання з корупцією у будівельному та земельному бізнесі, чим визвав усмішки у частини нардепів-членів комісії. Але народний депутат Парасюк, який теж входить у антикорупційний комітет, зауважив, що нічого смішного у словах претендента він не бачить. Що правда, цей факт аж ніяким чином не вплинув на рішення комісії, адже професійних якостей кандидату не вистачило для конкурсу на посаду аудитора НАБУ.

Після того, як було заслухано всіх кандидатів, члени антикорупційного комітету порахували голоси і вирішилися з переможцями.

111 CustomНайбільше депутатських симпатій дісталося Олександрі Яновській – національному експерту Ради Європи, вона надавала експертну підтримку міжнародним проектам ОБСЄ, USAID, «Справедливе правосуддя». За неї проголосувало 13 депутатів. Деякі присутні заявили, що у неї є підтримка від Адміністрації Порошенко, але вона сама заперечувала будь-який зв’язок з Банкової.

Решта ж кандидатів, які опинилися в групі рекомендованих, набрали по 9 голосів. Ними виявилися: Карлос Кастресана – іспанська прокурор, голова Департаменту карного права юридичної фірми Естудіо Журідіко Еясо-ЕТЛ. У 2007 році секретар ООН призначив Кастресана комісаром з питань боротьби з уникнути покарань в Гватемалі, де він посадив за ґрати 150 чиновників, включаючи екс-президентом країни.

Марта Борщ, яка є адвокатом і членом американського Коледжу судових юристів. Колишній федеральний прокурор США, в Україні відома тим, що домоглася укладення в США українського прем’єр-міністра Павла Лазаренка.

І Сергій Гончаренко – голова адвокатського об’єднання «Українська адвокатська корпорація», завідувач кафедри прав людини, міжнародного та європейського права Академії адвокатури України. Притягувався як тимчасовий суддя до Європейського суду з прав людини.

Антикорупційний комітет Верховної Ради України вирішив запропонувати парламентові обрати аудитора НАБУ з чотирьох кандидатів, які набрали найбільше голосів.

Нагадаємо, що Верховна Рада двічі не змогла обрати свого представника в групі з аудиту антикорупційного бюро – голосів бракувало і для американського юриста Роберта Сторча, якого комітет пропонував ще з грудня 2016 року, і для Найджела Брауна – англійського слідчого, якого несподівано висунули фракції «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт». Останній знову подав свою кандидатуру, але на засіданні комітету 12 липня вона набрала лише 5 голосів.