Погром на київському ринку «Лісовий»

Середа, 26 липня 2017 00:00 - Події 432
Погром на київському ринку «Лісовий»
У Києві, в ніч на 25 липня, відбулася чергова спроба зносу ринку поблизу ст. метро «Лісова».

Свідки події відзначили, що намети почали зносити близько другої ночі. Вранці 24 липня до адміністрації ринку приходили чотири представники виконавчої служби Деснянського райуправління та представник Київради, які повідомили про демонтаж наметів.

Захисники торгових рядів пояснили, що рішенням суду від 19 липня проводити виконавчі дії по справі було заборонено. Справа стосується земельної ділянки, на якій розташовані торгові ряди.

Проте, не з’ясувавши відповідність наданих пояснень, виконавці вирішили діяти на власний розсуд, адже відповідних документів про право на знос ринку вони так і не пред’явили, а керувалися лише минулорічним вироком суду, який на даний момент, оскаржується (розгляд справи призначений на серпень 2017 року).

Погромники з’вилися на місце подій о другій годині ночі, у супроводі будівельної техніки та  450 «помічників». За допомогою екскаватора та 4 тракторів вони спробували знести тимчасові споруди, а товар, як розповідають власники кіосків, почали забирати з собою.

50 main

Варто пояснити, що ще влітку минулого року цю ділянку орендар ТОВ «ФОРЕСТ ГРУП»  повернув у комунальну власність міста. Землю перевели на баланс Київради. Однак на ньому залишилися намети з товаром, які нібито належали третім особам.

Також варто зауважити, що, теоретично, виконавці судового рішення мали право знести тимчасові споруди.

Як пояснив наш юрист (він ознайомився з копіями документів орендаря і судовими ухвалами), виконавці мали право знести все зайве, бо судова постанова вимагає "після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду". Тож, коли приїхали виконавці, вони могли зайти на базар, винести весь гамуз для опису і знести тимчасові споруди. Але "помічники" виконавців, у вигляді тітушні, почали у відкриту грабувати майно ЧП-шників.

Це помітили і власники товару, і поліцейські, які відразу ж припинили всі дії і «виконавців», і їх помічників. Проте, коли на місці подій проти 450 помічників-грабіжників всього 4 поліцейських екіпажів – відокремити виконавців від звичайних грабіжників виявилося не можливо. Прибулі на місце поліцейські, яких викликали на поміч, припинили будь які дії по зносу ринку до з’ясування повноважень обох сторін конфлікту, а техніку для зносу тимчасово взяли під арешт.

Суперечливим моментом у діях виконавців залишається відповідь на питання - отримували виконавці право на знос ринку ДО чи ПІСЛЯ подачі орендарем заяви до суду про скасування попереднього вироку, який має бути розглянутий у серпні? Адже якщо виконавці діяли ПІСЛЯ - це протиправно (під час судового розгляду все має залишатися як є, до моменту, поки суд не прийме рішення).

Районна влада погром ринку поки не коментує. Зараз поліція почала розслідувати самовільний демонтаж кіосків, тому що ніяких дозвільних документів на їх знищення не побачила. Шестеро злодіїв вже затримали.IMG 1509 Custom

Олег Юзьков, директор підприємства ТОВ «Форест Груп», який є директором київського ринку «Лісовий», звинувачує правоохоронні органи у сприянні захопленню ринку на користь кримінальних структур.

За словами Юзькова, на частину території ринку «Лісовий» претендує компанія «Женсан». Саме за ініціативою керівництва «Женсану», за думкою Юзькова і був влаштований погром. Причина конфлікту між компаніями полягає в тому, що ринок був орендований у держави однією компанією (Форест Груп), але частина землі пізніше була виділена міською владою іншій компанії (ЖенСан).

Судові позови та війна між цими двома організаціями, точаться вже не перший рік. Черговим її етапом став безлад, влаштований у ніч на 25 липня 2017 року. До київського керівництва, яке не може навести порядок у місті, з’являється все більше питань, адже земельні війни у столиці – це наслідок «вмілого» керівництва КМДА, яке заплющує очі на більшість порушень у питаннях впорядкування земельних ресурсів.