Охендовський залишається головою ЦВК

Четвер, 09 лютого 2017 00:00 - Події 419
Охендовський залишається головою ЦВК
Апеляційний суд Києва залишив в силі рішення попереднього суду про збереження посади голови Центральної виборчої комісії за Михайлом Охендовським, - йдеться в рішенні суду.

Відповідне рішення було прийнято колегією суддів під час засідання у четвер, 9 лютого.

Таким чином, позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на основі підозри про хабарі понад 1 млн грн від Партії регіонів залишений без задоволення.

Нагадаємо, що 14 грудня 2016 року Голові ЦВК Охендовському вручили підозру і викликали на допит. 27 грудня прокуратура оскаржила «м'який» запобіжний захід для Охендовського. До Апеляційного суду була направлена ​​скарга на рішення Солом'янського райсуду. Згідно з матеріалами САП, голова ЦВК в 2012 році здійснив шість зарубіжних відряджень, пов'язаних із своєю професійною діяльністю, які, за версією слідства, були профінансовані коштами ПР, - згідно із записом у так званій «амбарний книзі» Партії регіонів.

Експертиза Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ встановила, що підписи і записи від імені Охендовського в цій книзі належать саме главі ЦВК.

САП вимагала, щоб суд призначив Охендовському запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 1,3 млн гривень і відсторонив від посади. Солом'янський районний суд Києва 21 грудня відпустив Охендовського під особисте зобов'язання, а в усуненні з посади відмовив.