«Марне очікування» в аеропортах. Артур Прузовський про акцію на підтримку українських політв’язнів

Понеділок, 27 листопада 2017 15:43 - Події 165
«Марне очікування» в аеропортах. Артур Прузовський про акцію на підтримку українських політв’язнів
В день народження утримуваного в Росії політв’язня Олександра Кольченка, 26 листопада, активісти в аеропортах європейських столиць та України провели акції «Марне очікування», де закликали до звільнення українських політичних в’язнів.

Читайте також: МЗС вимагає від РФ дозволити українським медикам обстежити Гриба

Польський музикант та проукраїнський активіст Артур Прузовський підтримав акцію у Варшаві та наголосив на важливості привернення уваги до проблеми незаконно засуджених політв’язнів - українців.

Читайте також: Через перебування в колонії у Сенцова почалися проблеми з серцем

Акція під назвою «Марне очікування» на підтримку українських політв’язнів, утримуваних в РФ, відбулася у аеропортах Гельсінки, Бухареста, Праги, Варшави та Риги, а також аеропортах  Львова, Одеси та Києва. Ідея полягала у тому, що учасники події чекали Олександра Кольченка, Олега Сенцова, Романа Сущенка, Олега Гриба та Валентина Виговського з іменними табличками в зоні прильоту аеропорту, куди прилітають літаки з Росії.

Читайте також: Французькі діячі культури закликали звільнити Олега Сенцова

«Українські політв’язні не можуть повернутися додому, бо Росія тримає їх у заручниках роками. І забирає не лише час, а й здоров’я у талановитих людей. Особливо у випадку Олега Сенцова, в якого почалися проблеми з серцем та загострився ревматизм. Плачевна ситуація і з 19-річним Павлом Грибом, якому РФ інкримінувала вчинення злочину за статтею про тероризм: в хлопця різко погіршився стан здоров’я, інфікована шкіра, він весь у виразках, а українських лікарів до нього не допускають» - відзначає Прузовський.

Нагадаємо, на початку жовтня учасники Варшавського фестивалю українського кіно, який вже другий рік поспіль проходить під патронатом Посольства України, провели акцію на підтримку незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Сотні колег і гостей фестивалю встали з листівками із написом "Звільнити Сенцова".

Також, 20 листопада французька газета Libération оприлюднила відкритий лист французьких митців під заголовком «Терміново звільніть Олега Сенцова», де йшлося про те, що стан здоров’я митця різко погіршується. Лист підписали діячі культури та журналісти, серед яких: кінорежисери Бертран Таверньє, Катрін Корсіні, Мішель Азанавічюс та Арно Деплешан, філософ Славой Жижек, арт-директор Каннського кінофестивалю Тьєрі Фремо, а також українці Влад Троїцький та Андрій Курков. Загалом лист підписали понад 50 митців.

Міжнародні організації теж визнали, що справа проти Сенцова і Кольченка є сфабрикованою, та виступили з критикою на адресу РФ, вимагаючи звільнити їх, однак, Росія на заклики не реагує.

"Зараз найголовніше для українських політв’язнів, це знати, що вони не забуті, що їх чекають та підтримують на батьківщині і у світі. Це найменше що ми можемо зробити, аби хоч якось повпливати на покращення їхнього морального стану» - підсумував Прузовський.