У Раді бунт: депутати заблокували трибуну і не дали повернути податкову поліцію

Четвер, 23 лютого 2017 00:00 - Події 432
У Раді бунт: депутати заблокували трибуну і не дали повернути податкову поліцію
23 лютого в Раді було спекотно: депутати від БПП і "Батьківщини" згуртувалися проти спікера Ради Андрія Парубія і Голови профільного комітету Ніни Южаніної  через дискусію щодо відновлення повноважень податкової поліції. Якимось чином цей пункт опинився в іншому законопроекті - про оподаткування спадщини, який сьогодні розглядала Рада.

Раніше глава Мінфіну зазначав, що ліквідація силового підрозділу в структурі ДФС (податкової поліції) є однією зі складових загальної реформи служби. Відповідний указ вступив в силу з першого січня. В уряді також допускали, що на зміну податкової поліції повинна прийти служба фінансових розслідувань. Однак її структура, функції і підпорядкованість залишається  предметом обговорення і до сьогодні.

Однак, не усім чиновникам і законодавчим органам припала до душі ідея усунення податкової поліції, відповідну поправку, яка дозволила б відновити функції податкової, спробували протягнути в законі про оподаткування спадщини. Законопроект представляла очільник профільного комітету Ніна Южаніна. Але обурені депутати з різних фракцій не допустили голосування за спірний документ. Номер не пройшов.

Після детального розгляду питання, Верховна Рада відмовилася приймати законопроект з пунктом про податкову міліцію.

Прихильники податкової міліції спробували якось виправдати свої ініціативи і несли нісенітницю на захист скасованої структури. Ляшко, наприклад, сказав що правка в законопроекті - полегшує життя підприємцям.

Чесно кажучи, спочатку не вірилося, що депутати вчинять мудро і відстоять скасування податкової. Але ж ні! Пара десятків депутатів заблокувала трибуну, чим привернула увагу до проблеми, а міністр фінансів Данилюк закликав провалити правку, чомусь внесену в законопроект про спадщину,на цьому все і закінчилось. Виявилося, що тільки 194 депутата виступають прихильниками рудиментарних міліціонерів.

«Я вважаю, що податкова міліція - це репресивний орган, який тисне на бізнес, при цьому, не зменшуючи рівень фінансової злочинності. Це спадщина, яка повинна залишитися в минулому. Відновлення повноважень податкової міліції призведе до затягування процесу створення нової служби фінансових розслідувань, це очевидно», - заявив Данилюк. Тепер залишилося два варіанти розвитку подій: лобісти податкової можуть спробувати засунути цю поправку в ще якийсь законопроект, наприклад, можна його буде назвати "про добро і щастя", і знову повторити цей цирк.

Або ж депутати перестануть клеїти дурня, і приймуть нормальний закон про службу фінансових розслідувань.

За відновлення податкової поліції голосували:

Блок Петра Порошенка: 78

Народний фронт: 62

Оппоблок: 25

Партія Відродження: 11

Воля народу: 7

Радикальна партія: 1

Позафракційні: 10

Більш детальна інформація щодо голосування.

Зі слів голови профільного комітету Ніни Южаніної, питання про створення фінансової поліції, яка замінить податкову міліцію, буде вирішено в найближчому майбутньому (якщо, звичайно, не відбудеться 1 варіант розвитку подій). Відповідно, необхідно заповнити "вакуум", щоб не допустити масових зловживань з боку недобросовісних платників податків. Міністр фінансів Олександр Данилюк зі свого боку продовжує жорстко критикувати представників комітету, вважаючи, що вони сприяють збереженню корупції в стінах Державної фіскальної служби.

У підсумку, Верховна Рада відмовилася відновити податкову міліцію і скасувала податок для спадкоємців другої черги. За відповідне рішення проголосували 278 депутатів.