Порошенко затвердив Доктрину інформаційної безпеки України

Понеділок, 27 лютого 2017 00:00 - Події 362
Порошенко затвердив Доктрину інформаційної безпеки України
Президент України Петро Порошенко підписав Указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про Доктрину інформаційної безпеки України" і затвердив Доктрину. Документ набирає чинності з дня його опублікування. Про це інформує прес-служба Президента. Метою Доктрини є уточнення принципів формування і реалізації державної інформаційної політики, перш за все з протидії руйнівному інформаційному впливу  Російської Федерації в умовах розв'язаної нею гібридної війни.

 

Документ визначає національні інтереси України в інформаційній сфері, загрози їх реалізації, напрями і пріоритети державної політики в інформсфері. Для реалізації Доктрини РНБО має здійснювати координацію діяльності органів виконавчої влади щодо забезпечення національної безпеки в інформаційній сфері.

Кабінет Міністрів України забезпечуватиме здійснення інформаційної політики держави, фінансування програм, пов'язаних з інформнебезпеки, спрямовувати та координувати роботу міністерств, інших органів виконавчої влади в цій сфері. На Міністерство інформаційної політики України покладаються організація та забезпечення моніторингу засобів масової інформації та загальнодоступних ресурсів вітчизняного сегмента мережі Інтернет з метою виявлення інформації, поширення якої заборонено в Україні. Мінінформполітікі також буде здійснювати моніторинг загроз національним інтересам і національній безпеці в інформаційній сфері.

Крім того, Міністерство повинно формувати поточні пріоритети державної інформаційної політики та здійснювати контроль їх реалізації, координувати діяльність центральних і місцевих органів виконавчої влади в сфері забезпечення інформаційного суверенітету України, урядових комунікацій, кризових комунікацій, зокрема під час проведення антитерористичної операції і в особливий період. Також на нього покладається завдання вироблення та реалізації стратегії інформаційного забезпечення процесу, звільнення і реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Крім того, Міністерство інформполітики має сприяти Міністерству закордонних справ України в донесенні і поданні офіційної позиції України в іноземних засобах масової інформації. Доктриною також покладається ряд завдань на Міністерство закордонних справ, Міністерство оборони, Службу безпеки України, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації, розвідувальні органи, Національний інститут стратегічних досліджень.

Міністерство культури, Державне агентство з питань кіно, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, Державний комітет телебачення і радіомовлення братимуть участь у забезпеченні захисту українського інформаційного простору від пропагандистської аудіовізуальної і друкованої продукції держави-агресора; розробці пріоритетів і стимулів розвитку українського кіно, телевізійного контенту, книгодрукування, зокрема щодо висвітлення героїчного опору українського народу російської агресії.