На хабарі спіймали 10 керівників Рівненських лісгоспів

Понеділок, 06 березня 2017 00:00 - Події 314
На хабарі спіймали 10 керівників Рівненських лісгоспів
Співробітники Управління захисту економіки Нацполіціі спільно з Військовою прокуратурою затримали 10 співробітників лісгоспів в Рівненській області.

Читайте також: Суд четвертий рік не може прийняти рішення по суддях-хабарникам

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Зокрема правоохоронні органи затримали в.о. начальника і екс-керівника Управління лісового та мисливського господарства Рівненської області та 8 директорів лісгоспів.

«15 тисяч євро та 5 тисяч доларів привезли директори лісгоспів керівництву управління. Вказану суму повинні були передати перевіряючим з Держлісагентства за приховування виявлених порушень. Корупція в класичному вигляді. Якісно задокументовані і ті, хто брав і ті, хто давав», - розповів подробиці міністр.

a3За його словами, директори лісгоспів заносили керівництву десятки тисяч євро. А ті, в свою чергу, домовлялися з контролюючими службами про позитивний результат їх перевірок.

До речі, колишній керівник Управління лісгоспу пішов зі свого поста місяць тому. Його «справу» продовжив новопризначений начальник.

Нагадаємо, на Рівненщині вже не один рік існує проблема з незаконним видобутком бурштину та нелегальним видобутком і вивезенням інших природних ресурсів. Все це відбувається під негласне схвалення місцевих чиновників.

Читайте також: Бізнес олігархів на крові українців

Хоча Президент України Петро Порошенко ще на початку 2016 року наказав силовим відомствам покінчити з незаконним видобутком бурштину за півроку, але, як виявилося, для правоохоронців це нереальне завдання. Адже райони, в яких добувають цей цінний мінерал, вже давно живуть своїм життям.

Комісії, які працюють в РДА, звітують, що на Рівненщині вже знищено 1 053 га сільськогосподарських земель і понад 60 тисяч гектарів лісу.

Але експерти запевняють, що ці обсяги значно зменшені, адже реальний підрахунок зараз можна провести тільки за допомогою аерофотозйомки, на яку немає коштів. А через те, що видобуток здійснюється нелегально, то рекультивація покладається на плечі держави.

«Бездумний видобуток корисних копалин і знищення лісу вплине на місцеві екосистеми і водний баланс. Наслідки можуть бути непоправними. Якщо видобуток в обсязі не легалізують, то у держави не вистачить коштів на рекультивацію цієї землі, і вона може стати пустелею, люди на ній вже жити не зможуть», - застерігає еколог.