Брата Путіна викрито у фінансових махінаціях в Британії

Четвер, 23 березня 2017 00:00 - Події 364
Брата Путіна викрито у фінансових махінаціях в Британії
Британському слідству вдалося розкрити грандіозну змову, в якій крутилися мільярди доларів з РФ,  що переводился через банки Латвії і Молдови.

Поліцейські вийшли на величезну кримінальну мережу. У неї були залучені фізичні особи та організації  96 країн світу, більшість з яких були зареєстровані в лондонському реєстраторі Companies House.

Читайте також: Росія заборонила грошові перекази в Україну

Поліція досі намагається встановити імена багатьох і політично впливових росіян, що стояли за операцією щодо масштабного вивезення капіталу. Передбачається, що число фігурантів становить близько 500 осіб, включно з олігархами, московських банкірів, а також прямих або непрямих агентів ФСБ. Серед підозрюваних - двоюрідний брат президента РФ Ігор Путін, який працював в одному з московських банків в період, коли той проводив згадані вище операції.

Справжні власники більшості фірм, використаних в даній схемі, залишаються в секреті: їх анонімний статус охороняє офшорне законодавство.

Читайте також: У Києві вбито свідка у справі Януковича

З документів, які вивчили в британському виданні The Guardian, випливає, що за період з 2010 по 2014 р. з Росії було виведено щонайменше $ 20 млрд., але сума може досягати і $ 80 млрд.

Скандал, який відкрив світові очі на те, як працюють російські «бізнесмени», розгорівся через документи, пов'язані із «Всесвітньої пральні». Ці документи були отримані Центром з дослідження корупції та оргзлочинності (OCCRP) і «Новою газетою» з джерел, які побажали залишитися анонімними, зазначає The Guardian. У документах міститься докладна інформація приблизно про 70 000 банківських операцій, з яких 1920 пройшли через британські банки і 373 - через американські.

Читайте також: Нова адміністрація США візьметься за корупційні справи української влади

Згідно з опублікованими даними, через британські банки і офіси іноземних банків в Лондоні було переведено $ 738,1 млн. під час угод, «ймовірно, за участю кримінальних грошей з Москви», зазначає The Guardian.

Велика частина коштів, за даними газети, була проведена через банк HSBC - $ 545,3 млн., переважно через філію в Гонконзі. Через Royal Bank of Scotland, на 71% належить британському уряду, пройшло $ 113,1 млн., через Coutts, що належить RBS, - $ 32,8 млн., в основному через офіс в Цюріху. Coutts намір завершити діяльність в Швейцарії, в минулому році банк був оштрафований за «відмивання грошей, але в іншій справі». Також транзакції здійснювалися через Standard Chartered ($ 28,6 млн), UBS ($ 7,8 млн), Barclays ($ 2,5 млн) і ING ($ 2,4 млн), зазначає газета. У статті згадуються і американські банки, через які було переведено понад $ 63,7 млн, зокрема Citibank ($ 37 млн) і Bank of America ($ 14 млн).