Тварини - не клоуни

Субота, 15 квітня 2017 00:00 - Події 639
Тварини - не клоуни
У міжнародний день цирку, 15-го квітня, у Києві відбулася акція - "Цирк без тварин". Ідею боротьби з жорстоким поводженням з тваринами прийшли підтримати: українська співачка Даша Астаф'єва і вокалістка групи ONUKA.  Також на акції були присутні правозахисники, засновник фонду "Повертайся живим" - Віталій Дейнега, депутат Борислав Береза та інші.
"Є цілий ряд причин, чому люди виступають за цирки без тварин. Перша - абсолютно неприроднім є те, що ведмідь їздить на велосипеді, а тигр стрибає через вогняне кільце. Це знущання над задумом природи. Жорстокі методи, так званого дресирування, буденні речі.
У цирках використовують батоги. Наприклад, до слона на арену завжди виходить дресирувальник з довгою трояндою, під якою ховається гострий гак. У слонів дуже товста шкіра. "Тому гак б'є по самому вразливому місцю - вухах слона" - заявляє засновник UAnimals, Олександр Тодорчук. До того ж, вік, коли тварина може активно виступати, дуже короткий.

IMG_0247.jpg

Хто-небудь бачив старих тварин у цирку?

У найгірших ситуаціях за допомогою "неробочих тварин" учать мисливських собак. Беруть ведмедя, наприклад, і виривають йому кігті та ікла, щоб він не поранив собак. Саджають на метровий ланцюг і спускають на нього собак. Рани потім зашивають. Тварина приходить до тями, а далі все повторюється до тих пір, поки її не можна реанімувати". - стверджує організатор акції.

Міф, що захист тварин не є необхідним прийшов розвіяти засновник благодійного фонду "Повертайся живим" Віталій Дейнега. У своєму виступі він порівнює цирки з інквізицією часів середньовіччя. Помічаючи, що війна триватиме доти, доки ми не навчимося захищати слабких і любити своїх ближніх.

"Якби діти бачили, в яких умовах знаходяться леви, ведмеді, слони - вони б жахнулися" - додає Віталій.

IMG_0284.jpg

Ставленням до тварин були глибоко шоковані українські музиканти. Зокрема, Даша Астаф'єва під час відвідування цирку відчуває біль і страждання "тварин, що виступають".

Відео, де слонів тримають в метрових клітках, а ведмеді днями скиглять і намагаються вирватися на волю, напевно гірше, що я бачила. Я сподіваюся, що винні за скоєне будуть покарані -  заявила вокалістка групи ONUKA.

Учасники акції переконані, що цирк з тваринами, в першу чергу небезпека для самих людей. Варто нагадати, що місяць тому, 15-го березня, в місті Прилуки Черкаській області довелося застрелити левицю, що втекла з цирку. Вона ранила співробітника, а потім відправилася гуляти містом.

IMG_0285.jpg