Терпець айтішників увірвався: АКЦІЯ ПРОТЕСТУ ПІД ВІЙСЬКОВОЮ ПРОКУРАТУРОЮ

П'ятниця, 21 квітня 2017 00:00 - Події 1299
Терпець айтішників увірвався: АКЦІЯ ПРОТЕСТУ ПІД ВІЙСЬКОВОЮ ПРОКУРАТУРОЮ
21 квітня о 10.00 по вул. Різницькій 13/15 відбувся пікет військової прокуратури України та служби безпеки України під гаслом «СБУшники - займайтесь посібниками терористів! Руки геть від ІТ-бзнесу!».

Акція розпочалася під стінами військової прокуратури України (будівля ГПУ), вул. Різницька 13/15, та продовжилася під стінами СБУ, вул. Володимирська, 33.

Учасники мітінту «Іт-бізнес проти утисків силовиків» звернулися до Військового прокурора Матіоса, з вимогою припинити утиски Іт компаній з боку силовиків, Зі слів учасників мітингу  - ці силовики, С САМЕ СБУ, мають - забезпечувати безпеку україни і боротися і тероризмом,  а натомість щільно взялися за прибуткову галузь – ІТ.

7

Це лише початок протестів, які обіцяють влаштувати айті-компанії – якщо утиски їх бізнесу, обшуки в офісах, нищення техніки, вилучення серверів та "маски шоу" не припиняться! 

Адже учасники пікету стали не на захист свого власного бізнесу, а на захист економіки держави, робочих місць і майбутнього наших дітей та онуків.

Хоч представники айті-компаній з вагомих причин відмовилися давати коментар на камеру. Проте спостерігали осторонь. Після чого дуже дякували. І В першу чергу волонтерам – майбутнім лідерам України як європейської держави.

aspiВІТАЛІЙ РЕГОР, УЧАСНИК АТО: Чому вони не займаються своєю роботою? По факту вони повинні боротися проти тероризму. Я в першу чергу проти свавілля СБУ.

Від лютого 2017 в офісах низки компаній тривають обшуки. Як стверджують активісти – претензії СБУ безпідставні.

АННА, ВОЛОНТЕР Люди, которые вчера пообещали прийти на акцию и высказаться, сообщили, что им звонили «органы» и предупредили, чтоб они ни в коем случае на эту акцию не заявлялись. Поэтому вы видите: на акции только активисты.  Но, если мы не будем сейчас говорить о беспределе, то куда мы скатимся?

Вчера ко мне домой приходили неизвестные, которые представились Громадським телебаченням, удостоверений журналистов у них не было. Мордовороты представились "стажерами", назвались реальными именами журналистов Громадського-ТБ это: Александр Максименко (которого я лично знаю) и некий Сергей Кривобок, который такой журналист, как я вьетнамский летчик. Костноязычный здоровый лоб. Долго не могли дать мне свои контактные номера - потому что смотрети их в "одноразовых мобилах".

Штирлиц, как говорится, еще никогда не был так близок к провалу! Нормальный человек всегда может сходу назвать свой мобильный номер, не так ли? Что они хотели - остется загадкой. За что им платят зарплату? Грубая работа..Мерзость...

Учасники пікету звернулися до військового прокурора України Причиною акції стали безпідставні рейдерські дії працівників правоохоронних структур проти IT-компаній, шантаж з боку СБУ, вимагання хабарів та залякування бізнесменів.

IMG 3025

В Україні в минулому році, як мінімум 30 гравців інформаційного ринку зіткнулися зі свавіллям силовиків. На думку експертів ринку, така ж тенденція збереглася і в поточному 2017 році і передумов до зміни ситуації не спостерігається.

У такій ситуації IT-бізнесу залишається або поповнювати ряди емігрантів, або домагатися припинення свавілля. Нещодавно цілий ряд профільних асоціацій підписали заяву представникам влади. У документі підкреслюється, що дії співробітників ГПУ, СБУ, МВС при проведенні слідчих дій у відношенні ІТ-компаній та їхніх клієнтів, жорстокість у виборі заходів процесуального впливу, ставлять під загрозу не тільки діяльність компаній але й шкодять іміджу України. Неадекватність застосовуваних репресивних інструментів свідчить про те, що їх основною метою є не розслідування злочинів та встановлення винних у їх скоєнні, а залякування представників ІТ-сектора і створення схем для вимагання та корупції.

Починаючи з лютого 2017 року, з моменту призначення на посаду начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України – Климчука Олександра Васильовича, в сфері IT-бізнесу почалося тотальне проведення так званих слідчих дій – обшуки, якими працівники СБУ здійснюють варварське знищення та паралізують діяльність основних компаній України, які працюють в даній сфері та підтримують економічну обороноздатність держави в період бойових дій на сході України.

Основними підставами для проведення слідчих дій правоохоронці закидають айтішникам звинувачення у фінансуванні тероризму (ст. 258-5 КК України). В межах статті також проводяться «слідчі дії» по всім фізичним та юридичним особам, які законно співпрацюють з IT-компаніями, та на які здійснюється тиск працівниками СБУ. Прикладом цього є проведення працівниками служби безпеки України обшуків та вилучення обладнання у таких компаніях як, ТОВ “Глобалмані”, чисельність працівників яких складає майже 300 осіб, і всі вони можуть втратити роботу через безпідставні та неправомірні дії Климчука О.В., який, як здається, має завдання не боротися з реальними злочинцями, а створювати надумані приводи для паралізації роботи діючих підприємств сфери інформаційних технологій, можливо з власними певними “корупційними цілями”.

Крім того, вказана особа була причетна до ряду інших скандалів по знищенню діючого бізнесу, посилання на які є у відкритих джерелах.

Працівники СБУ, крім обшуку, не здійснили жодних дій з метою отримання необхідної інформації або документів від вищевказаних підприємств у добровільному порядку чи за допомогою інших слідчих дій, які не створюють загрозу для нормального функціонування підприємства.

Службові особи не викликались на допити – відразу були влаштовані обшуки.

За версією слідства з квітня 2014 року по теперішній час невстановлені особи, в тому числі нерезиденти, діючи організованою групою, з метою підриву економічної безпеки держави та її обороноздатності, використовуючи реквізити підконтрольних їм підприємств та ресурси ДП “Фінансова компанія “ЕлМі”, ТОВ “Агенство гарантій”, ТОВ “Пеймастер”, ДК “Фінансова компанія “ВМ-Фактор”, ДП “Гудвін”, ТОВ “Гудаут”, ТОВ “Компанія “Фортуна”, ТОВ “Глобалмані”, ТОВ “Фінансова компанія “Ліберті Фінанс”, ТОВ “Кит Груп”, ТОВ “Феномен”, підконтрольні пункти обміну валют та ін. розробили, організували та впровадили протиправні схеми фінансування та матеріального забезпечення терористичних організацій ДНР/ЛНР.

Крім цього, протягом останніх місяців, за поданнями Климчука, О.В., через своїх підлеглих, були проведені обшуки в компанії Data Group та YouControl, з в вилученням серверного обладнення та пошкодженням основноі матеріально-технічноі бази сервісу.

Дані схеми полягають в тому, що співучасники терористів займаються на території України забороненими видами діяльності, а саме виготовленням, зберіганням, збутом, транспортуванням з метою збуту, а також введенням в обіг небезпечної продукції, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та інших підакцизних товарів, проведенням незаконних валютних операцій, операцій з приймання переказу коштів з території, яка не контролюється українською владою, а також скоюють злочини, пов’язані з викраденням автотранспортних засобів та пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське та оборонне значення, з метою їх подальшого продажу як металобрухту, а також використовуючи ресурси “GlobalMoney”, надають послуги по безперешкодному обготівкуванню електронних коштів, реєструючи персоніфіковані атестати на осіб, які фактично проживають на окупованих територіях Донецької та Луганської областей

А отримані від даних протиправних дій прибутки в подальшому передають учасникам терористичних організацій “ДНР/ЛНР”. Також на підставі ухвал слідчого судді Рибака М.А., працівники СБ України провели обшуки за місцями проживання посадових осіб ТОВ “Глобалмані” та інших вищевказаних підприємств, з формулюванням про те, що засновники та службові особи підприємства мають відношення до створення та функціонування схеми фінансового забезпечення активних членів терористичних організацій “ДНР/ЛНР”, з використанням платіжної системи “GlobalMoney”.

Також в рішенні суду вказано, що при сприянні службових осіб ТОВ “Глобалмані” , були створені електронні гаманці платіжної системи “GlobalMoney”, які належать Васильєву Сергію Михайловичу, та посилання на які є на сайті Vk.com (але вказаний вже як “Володимир Петрович”) та на сайті diary.ru.

Але всі заходи служби безпеки були спрямовані лише на те, щоб вилучити з приміщень підприємств все обладнання та комп’ютерну техніку, яка може в подальшому бути лише передана на зберігання до СБУ до моменту коли власники підприємств будуть згодні надати певні кошти працівникам СБУ або слідчому судді, який виносив дані рішення, за їх повернення.

ТОВ “Глобалмані” є іноваційними підприємствами сфери IT- послуг, які створюють позитивний імідж державі. Згідно відкритих реєстрів, в тому числі Національного банку України, вказані підприємства працюють в межах чинного законодавства та не мають ніякого відношення до організації схеми фінансування тероризму. Зазначена інформація лише вказує на те, що Климчук О.В. використовуючи своє службове становище, здійснює рейдерскі дії лише для власного збагачення та примусу посадових осіб та власників зазначеного бізнесу. Він зажадав, щоб  IT-компанії сплачувати кошти за те, щоб в подальшому підприємства могли нормально працювати. 

Крім цього, протягом останніх місяців, за поданнями Климчука О.В., через своїх підлеглих, були проведені обшуки в компанії DataGroup та Youcontrol, з вилученням серверного обладнання та пошкодженням основної матеріально-технічної бази сервісу “Youcontrol”.