У США вимагають скасування закону про ОУН-УПА, - А. Відішенко

П'ятниця, 27 квітня 2018 13:22 - Політика 180
У США вимагають скасування закону про ОУН-УПА, - А. Відішенко
Закон про національну пам'ять в Польщі останнім часом викликає резонанс у Європі та Сполучених Штатах Америки.

Про це в ексклюзивному коментарі інформаційному агентству ASPI повідомив політолог Андрій Відішенко.

З його слів, ініціатори цього звернення - конгресмени хочуть мотивувати Вашингтон наполегливо вимагати скасування закону в Польщі про національну пам'ять, а в Україні закону про визнання армії ОУН-УПА борцями за незалежність.

Читайте також: Президент Польщі вирішив підписати антибандерівський закон

Відносно нашого украінского фактора діяльність так званого інституту національної пам'яті під керівництвом В'ятровича, зазначив Відішенко, дійсно сприяє до псевдоісторичних спотворення історії життя нашого народу і це стосується немає тільки тих питань, якими керуються зацікавлені сторони в американському Конгресі.

На жаль, додав експерт, наші американські колеги менш схильні реагувати на утиск прав російськомовного населення, на антиконституційні заяви діючих глав держави і парламенту, міжконфесійні питання, протиправні дії відносно найбільшої канонічної конфесії - Української православної церкви.

«В цілому, значна ідеологічна зміна інформаційної порядку під впливом таких радикальних псевдоісторичних структур, як інститут національної пам'яті, вкрай деструктивно впливає на суспільство у питанні збереження історичної пам’яті на національної ідентичності. Крім того, глорифікація найбільш непристойних сторінок української історії не сприяє позитивній політичному порядку», - уклав А. Відішенко.

Як повідомлялося, раніше в Державний департамент США прийшов лист від 57 американських конгресменів про зростання антисемітизму в Європі, зокрема, в Україні.