Хто такі Марі Ле Пен і Еммануель Макрон, і чого вони хочуть?

13 апреля 2017
Адмін
440
последние новости в Украине останні новини в Україні

Після "Брекзіта" і перемоги Дональда Трампа на виборах в США уся увага прикута до Франції. Головне питання зараз - чи зможе лідер украй правого "Національного фронту" Марі Ле Пен підхопити популістську естафету?

Перемога Ле Пен може стати для Європейського союзу фатальною, адже вона обіцяла провести референдум про вихід з ЄС. Франція обирає нового президента в два тури голосування 23 квітня і 7 травня. Безумовно, про результати виборів говорити ще рано, але аналітики стверджують, що за результатами опитувань в другий тур виходять радикальна Марі Ле Пен і Еммануель Макрон, представник проєвропейської партії "Вперед". Нагадаємо, що Франція знаходитися у складі формату "Нормандська четвірка", а також грає одну з ключових ролей в переговорах «Мінськ – 2». Активно підтримує політику санкцій по відношенню Російської Федерації, через її агресивні дії на Донбасі. Але після проведення виборів президента ситуація може кардинально помінятися.

Хто ж такі Марі Ле Пен і Еммануель Макрон, і чого вони хочуть?

Еммануель Макрон раніше займав пост міністра економіки в команді Олланда, але вийшов з гри і створив партію "Вперед". Він дистанціювався від мейнстріму, зайняв проєвропейську позицію і робить ставку на  економіку, зокрема, Макрон обіцяє зменшити вартість робочої сили і збільшити заробітну плату. На даний момент найпопулярніший французький політик.

За даними останніх опитувань, його схвалюють 40% респондентів. Репутацію кандидата називають бездоганною, а кар'єру - блискавичною. Що стосується  питань міжнародної співпраці, молодий політик, на відмінну від своїх суперників, вважає необхідним вести "вимогливий діалог" з Москвою, зокрема, для врегулювання кризи на Україні і в Сирії. Сполучені Штати він розглядає як одного з ключових партнерів Франції і має намір розвивати з ними стосунки в усіх областях.

"Французька лінія дуже чітка: є деякі принципи, визначені на міжнародному рівні, є багатоступінчастий процес, якому дано хід, а саме - мінські домовленості. Їх сьогодні треба виконувати. У зв'язку з цим можу сказати, що є цей процес і його частиною є санкції, продовжені до кінця липня 2016 року, а є (у стосунках Франції і Росії - ред.) поточна робота, яка триває. З умовою тих обмежень, які накладають санкції, ця робота дозволяє співпрацювати, підтримувати обмін досвідом, консолідувати наші позиції", - заявляв він.

При цьому він не боїться критикувати Москву за розв'язування війни в Україні і виступає за збереження політики санкцій. Французькі політологи називають його "порятунком для України".

Головним конкурентом Макрона являється, кандидат від праворадикальної партії "Національний Фронт", Марі Ле Пен, що обіцяла вивести Францію із зони євро і ЄС, сприяла пом'якшенню образу Національного Фронту. За період передвиборної компанії, експерти неодноразово повідомляли що вона може представляти небезпеку для єдності ЄС.

Представник ультраправих є євроскептиком, а тому, у разі своєї перемоги збирається ослабити роль ЄС, відмінити єврозону, вільні межі усередині ЄС і бюджетні правила. Якщо ж інші держави-члени ЄС не погодяться на такі умови, то вона проведе референдум за вихід Франції з ЄС впродовж 6 місяців. У питаннях міжнародних відносин політик не приховує своїх лояльних настроїв до президента Росії, Володимира Путіна.

Ми відібрали заяви Ле Пен з основних питань:

Про Крим: "Я абсолютно не вірю, що там була незаконна анексія: був референдум, народ Криму захотів приєднатися до Росії".

Про євро: "Де євро, там виросли ціни, податки і безробіття, зменшилися заробітні плати і пенсії, і громадяни стали бідніше. У Британії, коли була створена фінансова криза, приступили до девальвації фунта стерлінгів і незабаром знову почалося економічне зростання".

Про ЄС і НАТО: "Frexit (по аналогії з BREXIT - Авт.) буде частиною моєї політики. Люди повинні мати можливість голосувати за звільнення від рабства і шантажу з боку технократів у Брюсселі і повернути суверенітет країни. Франція не залишиться в НАТО. Він був створений, коли існувала загроза Варшавського договору і експансії комуністичного Радянського Союзу. СРСР більше немає, як немає і Варшавського договору. Вашингтон підтримує існування НАТО для обслуговування своїх цілей в Європі".

Про Росію: "Немає ніякої причини боятися. У нас є друзі в Росії, і у нас існують дуже довгі стосунки, історичні стосунки гуртуються на дружбі»

Про Путіна: "Для мене модель, що відстоюється Путіним, - це розумний протекціонізм, що передбачає турботу про інтереси своєї країни, захищає її єдність. Ця модель вірна і в застосуванні до моєї рідної Франції".

Варто так само відмітити, що після подібних висловлювань відносно Криму, МЗС України висловив обурення, а також повідомив, що порушення українського законодавства, матимуть наслідки, як це було у разі окремих французьких політиків.

Хто переможе?

Більшість спостерігачів сумніваються, що Ле Пен може виграти в другому турі. Але за даними опитувань Еммануель Макрон також не упевнений в перемозі. Жоден центрист раніше не займав Єлисейський палац. 

Деякі політологи побоюються, що результат виборів можуть бути украй непередбачуваний. Нещодавнє дослідження показало, що 89% французьких виборців вважають, що політики не слухають їх. Також зазначають що непередбачена подія, така як ще один великий теракт, може змінити усю динаміку перегонів.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Заместитель министра по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц

 

Юрий Николаевич Грымчак родился 30 октября 1965 года в городе Донецк. Украинский

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Медведчук использует именно примитивную технологию - провокации, которую в раздраженной стране очень даже легко использовать - брось в повестку оскорбительную инициативу и собирай дивиденды.

8 июля 2019автор: Михайло Подоляк

Бывает, возникает необходимость текстом отреагировать на события, происходящие в стране и в мире, но никак не можешь найти это одно, самое важное событие – событие дня. Сложно бывает определиться. Вот и в среду, 13 августа, такая же история произошла.

13 августа 2019автор: Андрей Лысенко

Столкнувшись с проблемой невозможности отказаться от процесса курения в принципе, после печального личного опыта использования аналогов традиционных сигарет, вооружившись Google я провела анализ, что же курить, если не получается избавиться от этой привычки. 

8 августа 2019автор: Олена Давиденко

По мнению волонтера и бывшего морпеха Тараса Чмута, надводные силы ВМС Украины не способны эффективно противодействовать агрессии РФ. Поэтому интересным мог бы стать вариант наращивания потенциала морской авиации как с помощью современных самолетов, так и многоцелевых вертолетов.

6 августа 2019автор: Адмін

Эксперты прогнозируют полную перезагрузку российского государства.

6 августа 2019автор: Олена Давиденко

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук использует именно примитивную технологию - провокации, которую в раздраженной стране очень даже легко использовать - брось в повестку оскорбительную инициативу и собирай дивиденды.

8 июля 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлык из свинины подорожал за последний год на 9%, с 247,5 грн до 270 грн. Если в прошлом году порция на одного человека обходилась в 41,2 грн, то в мае 2019 года - в 45 грн.

25 июня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 июня 2019автор: Сергій Фурса

Використання смерті нардепа Дмитра Тимчука в політичній площині може зашкодити слідству.

19 июня 2019автор: Анна Маляр
Выбор редакции

Проводить Марш Достоинства на День Независимости будет Алан Бадоев и Елена Коляденко. В то же время ветераны АТО организуют Марш Защитников Украины.

22 августа 2019

Заместителя МинВОТ Юрия Грымчака и его "помощника" подозревают в вымогательстве взяток за различные "услуги". Национальное антикоррупционное бюро (НАБУ) обнародовало две схемы.

16 августа 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

В наши дни Одесса и ее пригороды — главные морские пляжи Украины, но так было далеко не всегда. До второй половины прошлого века каменистое и обрывистое одесское побережье считалось не лучшим местом для летнего отдыха. Полежать с подстилочкой, как сейчас, можно было лишь на считанных естественных пляжах.

12 августа 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналитика

На волне популярности обучения за рубежом украинские студенты забывают, что в Украине также существует много привлекательных учебных заведений, но самое главное - это льготы, которые предоставляют эти учреждения.

12 августа 2019