Хто такі Марі Ле Пен і Еммануель Макрон, і чого вони хочуть?

13 апреля 2017
Адмін
440
последние новости в Украине останні новини в Україні

Після "Брекзіта" і перемоги Дональда Трампа на виборах в США уся увага прикута до Франції. Головне питання зараз - чи зможе лідер украй правого "Національного фронту" Марі Ле Пен підхопити популістську естафету?

Перемога Ле Пен може стати для Європейського союзу фатальною, адже вона обіцяла провести референдум про вихід з ЄС. Франція обирає нового президента в два тури голосування 23 квітня і 7 травня. Безумовно, про результати виборів говорити ще рано, але аналітики стверджують, що за результатами опитувань в другий тур виходять радикальна Марі Ле Пен і Еммануель Макрон, представник проєвропейської партії "Вперед". Нагадаємо, що Франція знаходитися у складі формату "Нормандська четвірка", а також грає одну з ключових ролей в переговорах «Мінськ – 2». Активно підтримує політику санкцій по відношенню Російської Федерації, через її агресивні дії на Донбасі. Але після проведення виборів президента ситуація може кардинально помінятися.

Хто ж такі Марі Ле Пен і Еммануель Макрон, і чого вони хочуть?

Еммануель Макрон раніше займав пост міністра економіки в команді Олланда, але вийшов з гри і створив партію "Вперед". Він дистанціювався від мейнстріму, зайняв проєвропейську позицію і робить ставку на  економіку, зокрема, Макрон обіцяє зменшити вартість робочої сили і збільшити заробітну плату. На даний момент найпопулярніший французький політик.

За даними останніх опитувань, його схвалюють 40% респондентів. Репутацію кандидата називають бездоганною, а кар'єру - блискавичною. Що стосується  питань міжнародної співпраці, молодий політик, на відмінну від своїх суперників, вважає необхідним вести "вимогливий діалог" з Москвою, зокрема, для врегулювання кризи на Україні і в Сирії. Сполучені Штати він розглядає як одного з ключових партнерів Франції і має намір розвивати з ними стосунки в усіх областях.

"Французька лінія дуже чітка: є деякі принципи, визначені на міжнародному рівні, є багатоступінчастий процес, якому дано хід, а саме - мінські домовленості. Їх сьогодні треба виконувати. У зв'язку з цим можу сказати, що є цей процес і його частиною є санкції, продовжені до кінця липня 2016 року, а є (у стосунках Франції і Росії - ред.) поточна робота, яка триває. З умовою тих обмежень, які накладають санкції, ця робота дозволяє співпрацювати, підтримувати обмін досвідом, консолідувати наші позиції", - заявляв він.

При цьому він не боїться критикувати Москву за розв'язування війни в Україні і виступає за збереження політики санкцій. Французькі політологи називають його "порятунком для України".

Головним конкурентом Макрона являється, кандидат від праворадикальної партії "Національний Фронт", Марі Ле Пен, що обіцяла вивести Францію із зони євро і ЄС, сприяла пом'якшенню образу Національного Фронту. За період передвиборної компанії, експерти неодноразово повідомляли що вона може представляти небезпеку для єдності ЄС.

Представник ультраправих є євроскептиком, а тому, у разі своєї перемоги збирається ослабити роль ЄС, відмінити єврозону, вільні межі усередині ЄС і бюджетні правила. Якщо ж інші держави-члени ЄС не погодяться на такі умови, то вона проведе референдум за вихід Франції з ЄС впродовж 6 місяців. У питаннях міжнародних відносин політик не приховує своїх лояльних настроїв до президента Росії, Володимира Путіна.

Ми відібрали заяви Ле Пен з основних питань:

Про Крим: "Я абсолютно не вірю, що там була незаконна анексія: був референдум, народ Криму захотів приєднатися до Росії".

Про євро: "Де євро, там виросли ціни, податки і безробіття, зменшилися заробітні плати і пенсії, і громадяни стали бідніше. У Британії, коли була створена фінансова криза, приступили до девальвації фунта стерлінгів і незабаром знову почалося економічне зростання".

Про ЄС і НАТО: "Frexit (по аналогії з BREXIT - Авт.) буде частиною моєї політики. Люди повинні мати можливість голосувати за звільнення від рабства і шантажу з боку технократів у Брюсселі і повернути суверенітет країни. Франція не залишиться в НАТО. Він був створений, коли існувала загроза Варшавського договору і експансії комуністичного Радянського Союзу. СРСР більше немає, як немає і Варшавського договору. Вашингтон підтримує існування НАТО для обслуговування своїх цілей в Європі".

Про Росію: "Немає ніякої причини боятися. У нас є друзі в Росії, і у нас існують дуже довгі стосунки, історичні стосунки гуртуються на дружбі»

Про Путіна: "Для мене модель, що відстоюється Путіним, - це розумний протекціонізм, що передбачає турботу про інтереси своєї країни, захищає її єдність. Ця модель вірна і в застосуванні до моєї рідної Франції".

Варто так само відмітити, що після подібних висловлювань відносно Криму, МЗС України висловив обурення, а також повідомив, що порушення українського законодавства, матимуть наслідки, як це було у разі окремих французьких політиків.

Хто переможе?

Більшість спостерігачів сумніваються, що Ле Пен може виграти в другому турі. Але за даними опитувань Еммануель Макрон також не упевнений в перемозі. Жоден центрист раніше не займав Єлисейський палац. 

Деякі політологи побоюються, що результат виборів можуть бути украй непередбачуваний. Нещодавнє дослідження показало, що 89% французьких виборців вважають, що політики не слухають їх. Також зазначають що непередбачена подія, така як ще один великий теракт, може змінити усю динаміку перегонів.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Використання смерті нардепа Дмитра Тимчука в політичній площині може зашкодити слідству.

19 июня 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Политический порядок увольнения - 150 голосов для представления и 226 для его поддержки - кажется простым и наиболее вероятным после того, как президентская политическая сила получит большое количество мест в парламенте.

19 июня 2019автор: Євген Крапівін
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Если ваш сосед всегда ведет себя как псих-беспредельщик, то в этом есть один плюс -  вы знаете, что от него можно ожидать

18 июня 2019автор: Сергій Фурса

Використання смерті нардепа Дмитра Тимчука в політичній площині може зашкодити слідству.

19 июня 2019автор: Анна Маляр

Политический порядок увольнения - 150 голосов для представления и 226 для его поддержки - кажется простым и наиболее вероятным после того, как президентская политическая сила получит большое количество мест в парламенте.

19 июня 2019автор: Євген Крапівін

Если ваш сосед всегда ведет себя как псих-беспредельщик, то в этом есть один плюс -  вы знаете, что от него можно ожидать

18 июня 2019автор: Сергій Фурса

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

За среднюю зарплату мы можем приобрести с начала года на 7,5% меньше хлеба. А вот на пенсию по возрасту, которую получает почти три четверти украинцев, наоборот, на 6,3% больше.

16 мая 2019автор: Олексій Дорошенко

Юрист Евгений Крапивин считает, что решение об увольнении председателя Контитуционного суда Шевчука носит кулуарный характер.

15 мая 2019автор: Євген Крапівін

Владение украинским языком давно стало трендом, поэтому закон или его отсутствие уже не открутит пленку истории в обратную сторону.

13 мая 2019автор: Анна Маляр

Экономист Сергей Фурса считает, что Коломойский пытается избавиться от МВФ в Украине - это плохой путь для Украины, но прекрасный для олигархов.

8 мая 2019автор: Сергій Фурса
Выбор редакции
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналитика

Шестого июня на съезде новосформированной партии "Оппозиционная платформа - За жизнь" представили первую десятку кандидатов на досрочные парламентские выборы в Украине. АСПИ собрало "выдающиеся" достижения первой пятерки кандидатов.

19 июня 2019

Обычно в кулуарах Верховной Рады накануне важных голосований кипит жизнь: председатели фракций по очереди делают сенсационные заявления, журналисты и операторы, сбивая друг друга с ног, пытаются записать как можно больше эксклюзивных комментариев, а в самом здании витает дух неопределенности, ведь украинский парламент всегда был непрогнозируемым , особенно в кадровых вопросах.

31 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Украинская церковь получила Томос об автокефалии, о которой мечтала все годы независимости. Однако как только это произошло, перед финальным завершением всех процедур, помешали внутренние противоречия духовных лидеров.

27 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Политическая турбулентность в Украине набирает обороты и раскачивается со все большим масштабом. Новый президент, понимая доверие большинства населения, начал маховик изменений, в который втянул законодательный орган власти. В парламентско-президентской республике президент, опираясь на народную поддержку, решил подчинить себе орган, который по Конституции влиятельнее его.  

21 мая 2019