Сьогоднішній молоді не варто розраховувати на державну пенсію

5 апреля 2017
Адмін
313
последние новости в Украине останні новини в Україні

Зараз заговорили про те, що пора вводити накопичувальну пенсійну систему, яка дозволить більш ефективно збирати кошти на безбідну старість. При цьому деякі економісти радять нинішній молоді і зовсім не розраховувати на державну пенсію.

Читайте також: ІТішник чи тракторист: хто переможе?

На початку 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв якісно підвищити пенсійні виплати. За його твердженням, пенсіонери побачать зміни, починаючи з жовтня 2017 року. Як ми розуміємо, податковий тягар (завдяки якому наповнюється пенсійний фонд) ляже на плечі платників податків. Проте, пенсійне питання – тема досить делікатна, оскільки працюючих людей в Україні набагато менше, ніж пенсіонерів і цей розрив зростатиме. Кількість пенсіонерів в Україні становить близько 12 млн осіб, у той час як все населення України, за даними Держстату, становить 42 млн громадян. Пенсіонери становлять майже 30 %. На сьогоднішній день, один працюючий громадянин України забезпечує мінімум 2-х пенсіонерів.

Суть звичної нам солідарної системи (коли всім миром люди, що працюють, платять гроші в пенсійний фонд) на практиці виглядає так: держава за допомогою різних інструментів збирає гроші у тих, хто поповнює ВВП зараз, і передає їх пенсіонерам. Інструментами можуть бути як податки, так і система соціального страхування, за якої громадяни сплачують внесок для утримання людей, які вже не працюють. Ми витрачаємо на пенсіонерів більше бюджетних коштів, ніж інші країни світу.

Багато хто скаже – так і бог з ним! Хто ще подбає про пенсіонерів, як не ми? Ось тільки нинішній молоді варто розуміти, що більшість з них не отримають пенсії. Тому що пенсійні виплати надто дорого обходяться державі. При цьому Україна,  станом на кінець 2016 року, займає 186-е місце з 226 країн і територій світу за рівнем народжуваності, і 4 місце в світі за рівнем смертності (нас випереджає лише Афганістан і країни Африки). Україна стрімко втрачає робочий потенціал. І це стосується не тільки смертності – молодь стрімко покидає державу, де відсутні перспективи розвитку. За 10-20 років просто не залишиться тих, хто буде утримувати нас. Саме тому, вже сьогодні, слід міняти пенсійну систему. Переводячи її з солідарної в індивідуально-накопичувальну.

Наостанок слід зауважити, що підвищення пенсій, оголошене Гройсманом, торкнеться лише 6 мільйонів громадян. Надбавку в тисячу гривень отримає 1 мільйон пенсіонерів, від 900 до 100 гривень – близько 487 тисяч українців, надбавка у 700-800 гривень торкнеться 460 тисяч пенсіонерів.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Если ваш сосед всегда ведет себя как псих-беспредельщик, то в этом есть один плюс -  вы знаете, что от него можно ожидать

18 июня 2019автор: Сергій Фурса
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат

 

Глава Администрации Президента Украины, заслуженный юрист Украины

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр

Если ваш сосед всегда ведет себя как псих-беспредельщик, то в этом есть один плюс -  вы знаете, что от него можно ожидать

18 июня 2019автор: Сергій Фурса

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

За среднюю зарплату мы можем приобрести с начала года на 7,5% меньше хлеба. А вот на пенсию по возрасту, которую получает почти три четверти украинцев, наоборот, на 6,3% больше.

16 мая 2019автор: Олексій Дорошенко

Юрист Евгений Крапивин считает, что решение об увольнении председателя Контитуционного суда Шевчука носит кулуарный характер.

15 мая 2019автор: Євген Крапівін

Владение украинским языком давно стало трендом, поэтому закон или его отсутствие уже не открутит пленку истории в обратную сторону.

13 мая 2019автор: Анна Маляр

Экономист Сергей Фурса считает, что Коломойский пытается избавиться от МВФ в Украине - это плохой путь для Украины, но прекрасный для олигархов.

8 мая 2019автор: Сергій Фурса

По мнению юристки Анны Маляр, День памяти жертв политических репрессий — это формальная причина, которой прикрываются некоторые депутаты, чтобы не голосовать за проведение инаугурации президента 19 мая.

6 мая 2019автор: Анна Маляр

Это пост позора для этого созыва ВР, президента и Кабмина.

1 мая 2019автор: Анна Маляр
Выбор редакции

Обычно в кулуарах Верховной Рады накануне важных голосований кипит жизнь: председатели фракций по очереди делают сенсационные заявления, журналисты и операторы, сбивая друг друга с ног, пытаются записать как можно больше эксклюзивных комментариев, а в самом здании витает дух неопределенности, ведь украинский парламент всегда был непрогнозируемым , особенно в кадровых вопросах.

31 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Украинская церковь получила Томос об автокефалии, о которой мечтала все годы независимости. Однако как только это произошло, перед финальным завершением всех процедур, помешали внутренние противоречия духовных лидеров.

27 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Политическая турбулентность в Украине набирает обороты и раскачивается со все большим масштабом. Новый президент, понимая доверие большинства населения, начал маховик изменений, в который втянул законодательный орган власти. В парламентско-президентской республике президент, опираясь на народную поддержку, решил подчинить себе орган, который по Конституции влиятельнее его.  

21 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Расследование

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019