Українські захисники: чи піклується держава про ветеранів війни

12 сентября 2018
последние новости в Украине останні новини в Україні

Нещодавно АСПІ зустрілось з представниками ветеранських організацій та розпитало їх, що найбільше турбує бійців, які повернулись з фронту. Цього разу журналісти нашої редакції поспілкувались з представниками "Київського міського центру допомоги учасникам АТО" та дізнались, які види допомоги існують для ветеранів-киян та як саме можна отримати належну їм від держави підтримку.

Віктор Шевченко, заступник директора комунальної бюджетної установи "Київський міський центр допомоги учасникам АТО".

Скільки в Києві загалом учасників бойових дій?

На сьогодні у Києві 25 347 осіб зі статусом учасника бойових дій. Це і співробітники МВС, і Національна гвардія, і СБУ, і військові, і люди, які виконують завдання у зоні ООС, і співробітники МНС.

Яку суму виділяють на одного ветерана у Києві?

Київським міським бюджетом передбачено на кожного УБДшника, який звернеться до відповідних органів, допомога у розмірі 5 000 грн на рік. Вона виплачується цілий рік. Тобто немає конкретної дати, коли усім одночасно перераховують ці кошти. Якщо написати заяву в січні-лютому, то вже у березні-квітні допомога буде виплачена.

Додатково, вперше цьогоріч за нашої ініціативи з місцевого бюджету були виділені кошти захисникам незалежності до Дня Незалежності – по 300 грн. Це що стосується місцевого бюджету.

Ще є державна допомога. Вона передбачена ЗУ "Про статус ветерана війни". Ця допомога виплачується щороку і виплачується до дня перемоги 9 травня. Це наслідок ще радянських пільг, але зараз вона вже виплачується до 5 травня. Ця цифра кожен рік змінюється, кожен рік вона затверджується Кабінетом міністрів України. Цього року це було 1320 грн, в минулому - 920 грн.

Скільки зараз в середньому отримує боєць, який перебуває на фронті?

Це залежить від багатьох факторів. Наприклад, в якій він зоні небезпеки: якщо це перша лінія оборони, то доплата у розмірі 3 000 грн, якщо це друга лінія оборони, то це доплата у розмірі 1 000 грн. Зараз "мінімалка", яку отримуватиме рядовий на "передку" – 7 700 грн. Зарплата командирів рот та командирів батальйонів доходитиме до 20 000 грн.

Чи забезпечують ветеранів житлом?

Необхідне розуміння, що УБД дійсно потребує покращення житлових умов. Для цього він звертається до місцевої районної адміністрації з заявою про поліпшення житлових умов. Після цього за місцем проживання приходить комісія і актом встановлює, що дійсно ветеран потребує покращення житлових умов.

Також в Києві працює програма 50:50, яка дозволяє виплатити самому бійцю 50 відсотків вартості житла, а інші 50% виплачує Київська міська рада.

За 2018 рік у Києві видано 113 сертифікатів та 72 ордери на житло учасникам бойових дій. Загалом з 2014 року на обліку з питань покращення житлових умов перебуває 2 614 ветеранів.

Знаю, що дуже гостро стоїть питання працевлаштування учасників бойових дій. Які напрацювання в цій сфері?

Працедавцю надаються пільги, якщо в нього працевлаштований учасник бойових дій. З 2019 року, якщо УБД є штатним працівником, то за нього роботодавець не виплачуватиме єдиного соціального внеску (ЄСВ), а це вже значна економія. Це таке стимулювання державою працедавців. Окрім цього, як і будь-який громадянин, ветеран може стати на облік до міського центру зайнятості та отримувати допомогу з безробіття.

Чи є проблема, яка зараз дуже гостро стоїть перед ветеранами, але не вирішується державою?

Я вбачаю дуже велику соціальну несправедливість в тому, що чинним законодавством не визначено і не врегульовано питання соціалізації і матеріального забезпечення людей, які воювали за Україну, але є переселенцями. На сьогодні вони в Києві не можуть встати на чергу для покращення житлових умов, не можуть отримати санаторно-курортного лікування та багатьох інших пільг, бо не мають київської прописки.

Людей зобов'язують шукати собі місце для прописки. Якщо ветеран знайшов де прописатись, і прийшов для того, щоб стати на чергу для покращення житлових умов, то  він стикається з іншою проблемою: прописка повинна бути строком не менше одного року, щоб виникла можливість поставити людину на чергу. Тобто як мінімум рік ветеран повинен знімати квартиру, а в Києві це не так дешево. Людина, яка залишила своє майно там, пройшла війну, отримала поранення чи каліцтво, знову повинна боротись з цією державною машиною вже тут. Піклування держави є недостатнім для такої категорії.

Анна Швиденко, заступниця директора комунальної бюджетної установи "Київський міський центр допомоги учасникам АТО".

Давайте чітко сформулюємо коли, куди і з чим потрібно звертатись бійцю, який повернувся з фронту і не розуміється на усіх юридичних тонкощах.

В приміщенні Київської міської адміністрації: вул. Хрещатик, 36, каб. 115, з 9:00 до 18:00, на першому поверсі функціонує інформаційний центр допомоги учасникам АТО з Києва. Тобто усі, в кого є запитання з приводу отримання допомог, можуть туди звертатись їм допоможуть написати заяви та зібрати необхідні документи.

centr1

Для отримання усіх видів матеріальних допомог ветерану потрібно стати в єдиний реєстр киян-учасників Антитерористичної операції з такими документами: паспорт, ідентифікаційний код, довідка про участь в АТО, ООС, посвідчення УБД, свідоцтво про одруження та народження дітей (якщо такі є). Звертатись можна в інформаційний центр або до департаменту соціальної політики: проспект Комарова, 7, каб. 116. Оформлення документів займає близько 5-10 хв.

Також можна отримати картку киянина: з паспортом, ідентифікаційним кодом та посвідченням УБД потрібно звернутись до відділення "Ощадбанку". З 2019 року планується ввести єдиний електронний квиток, тому буде можливість безкоштовного проїзду міським транспортом по картці киянина.

Які у Києві є програми допомоги ветеранам?

В Києві діє міська цільова програма "На зустріч киянам". Бійці можуть безкоштовно тренуватись у нас, адже ми маємо підписані угоди з деякими спортивними клубами. Є багато марафонів, забігів, які ми організовуємо спеціально для ветеранів. Найближчий відбудеться 7 жовтня.

Також в Києві є базовий заклад реабілітації учасників бойових дій – Київській міській клінічній госпіталь ветеранів війни в Пущі Водиці, який фінансується з міського бюджету. За сім місяців 2018 року, в госпіталі проведено реабілітацію 636 ветеранів.

 

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральный прокурор Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр внутренних дел Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития общин и территорий

Руководство телеканала планирует использовать нейтральную терминологию.

29 февраля 2020автор: vish

Когда люди без юридического образования призывают за что-то новое наказывать, то есть за криминализации определенного действия, они совершенно не представляют, что уголовное право - это наука точная, как математика. Неточной ее делают неуки в парламенте.

8 ноября 2019автор: Андрей Лысенко

Бывает, возникает необходимость текстом отреагировать на события, происходящие в стране и в мире, но никак не можешь найти это одно, самое важное событие – событие дня. Сложно бывает определиться. Вот и в среду, 13 августа, такая же история произошла.

13 августа 2019автор: Андрей Лысенко

Столкнувшись с проблемой невозможности отказаться от процесса курения в принципе, после печального личного опыта использования аналогов традиционных сигарет, вооружившись Google я провела анализ, что же курить, если не получается избавиться от этой привычки. 

8 августа 2019автор: Олена Давиденко

По мнению волонтера и бывшего морпеха Тараса Чмута, надводные силы ВМС Украины не способны эффективно противодействовать агрессии РФ. Поэтому интересным мог бы стать вариант наращивания потенциала морской авиации как с помощью современных самолетов, так и многоцелевых вертолетов.

6 августа 2019автор: Адмін

Эксперты прогнозируют полную перезагрузку российского государства.

6 августа 2019автор: Олена Давиденко

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук использует именно примитивную технологию - провокации, которую в раздраженной стране очень даже легко использовать - брось в повестку оскорбительную инициативу и собирай дивиденды.

8 июля 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлык из свинины подорожал за последний год на 9%, с 247,5 грн до 270 грн. Если в прошлом году порция на одного человека обходилась в 41,2 грн, то в мае 2019 года - в 45 грн.

25 июня 2019автор: Олексій Дорошенко
Выбор редакции
последние новости в Украине останні новини в Україні Интервью

Министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что Москва готова к переговорам с Киевом в случае если украинская армия сложит оружие. О целях Кремля в войне с Украиной ASPI news рассказал директор Центра исследований проблем гражданского общества Виталий Кулик.

25 февраля 2022

Депутаты Верховной Рады Украины работают над законопроектами по усилению кибербезопасности в Украине. Об этом сообщила глава партии "Голос" Кира Рудык.

23 февраля 2022

Нардеп из фракции "Европейская солидарность" Владимир Вятрович считает, что слова украинского дипломата Вадима Пристайко о возможности Украины отказаться от вступления в НАТО могут быть не случайными. Об этом он заявил в комментарии ASPI news.

16 февраля 2022

Родители военных, погибших при прохождении службы, провели под Офисом президента "Митинг Справедливости". Они подчеркнули, что не верят в самоубийства своих детей и требуют наказания военного руководства.

3 февраля 2022