Що потрібно Україні, щоб стати інвестиційно привабливою

3 января 2019, 13:20
107
последние новости в Украине останні новини в Україні

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман 3 грудня заявив, що саме зараз інвестувати гроші в українську економіку дуже вигідно, адже у неї є потенціал.

Гройсман переконаний, що інвестувати в Україну дуже вигідно як для внутрішніх, так і для зовнішніх інвесторів. Він заявив, що найкраща інвестиція у стабільність - це стратегічний вектор руху України у Європейський Союз та НАТО.

Також він запевнив, що буде підтримувати і захищати бізнес, а політичний процес у цьому році не є ризиком для інвесторів.

На думку економічного експерта, кандидата економічних наук Євгена Невмержицького, позитивні зміни є, але їх недостатньо, щоб говорити про привабливий інвестиційний клімат.

"На сьогодні інвестиційний клімат України залишається складним і не дуже привабливим як для українських інвесторів, так і закордонних", - говорить експерт журналісту АСПІ.

Євген Невмержицький запевняє, що хоч і в Україні є законодавство, яке має сприяти привабливості для інвестора, його дотримання лишається на досить низькому рівні. Серед позитивних прикладів законодавства, експерт назвав закон про валюту.
(Закон України "Про валюту і валютні операції" ухвалений у минулому році, але набуде чинності в лютому цього року).

У даному законі, за словами експерта, приведені у відповідність норми щодо зовнішньоекономічної діяльності, зокрема дозвіл відкривати рахунки у зарубіжних банках, свободу реінвестування та повернення капіталу.
"Хоч це і було раніше, зараз це закріплено законодавчо", - додав Невмержицький.

Попри це, загальний стан інвестиційного клімату в Україні залишається несприятливим. І, як підкреслив економіст, головна причина цього – не надійна захищеність інвесторів та корупція.

Євген Невмержицький назвав загальні рекомендації для покращенні інвестиційної привабливості, з огляду на актуальні особливості економіки України:

- Приватизація. Попри те, що в Україні є законодавство, яке регулює сферу приватизації, але немає чітких програм захисту приватизованих активів для потенційних і існуючих інвесторів;
- Зниження податку на заробітну плату. Експерт говорить, що в Україні податок на зарплату на європейському рівні, однак українці не отримують за це необхідної державної підтримки. Крім цього, це суттєво знизить рівень тіньової економіки;
- Сприяння IT-галузі. Зменшення податкового навантаження на сферу інформаційних технологій, а також пільгові режим для підприємств галузі;
- Легальний перерахунок грошей заробітчан. В нинішній ситуації, каже експерт, раціональним є допомога з боку державних банків безподаткового перерахунку грошей заробітчан. За його словами, такий крок покращить економіку краще, ніж МВФ;
- Зменшення мита на ввезення з-за кордону вживаних автомобілів. Саме ввезення вживаних автомобілів з гарним технічним станом дозволить економіці наповнюватись. За словами експерта, при покупці нових авто, покупець сплачує всі податки для країни виробника, чого не відбувається при покупці вживаних автомобілів;
- Вирішення питання ринку землі. Хоча це питання сьогодні дуже гостре, однак його необхідно вирішувати.

Загальна тенденція дій уряду в економіці, за словами експерта, має націлюватись на зниження податкового навантаження та зменшення кількості перевірок бізнесу з боку контролюючих органів.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2

Новости «Экономика»

последние новости в Украине останні новини в Україні Экономика

В Украине Национальный банк в очередной раз ослабил позиции гривни, курс валют на 24 мая 2019 года демонстрирует понятие доллара США вновь на несколько копеек.

07:55, Сегодня
последние новости в Украине останні новини в Україні Экономика

Миссия Международного валютного фонда продолжает работу в Украине по графику.

18:26, Вчера
последние новости в Украине останні новини в Україні Экономика

В хранилищах Нафтогаза находится 10 миллиардов кубометров газа, то есть закачать нужно еще 10 миллиардов кубометров.

17:07, Вчера
последние новости в Украине останні новини в Україні Экономика

При сохранении существующих темпов экономического развития, Украине понадобится 50 лет, чтобы достичь уровня доходов сегодняшней Польши.

16:43, Вчера

Рябошапка заявил о возможном увольнении Богдана

24 мая 2019, 09:57
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Глава Администрации президента Украины Андрей Богдан будет уволен главой государства Владимиром Зеленским в том случае, если Конституционный суд Украины примет решение о соответствии Конституции некоторых положений закона "Об очищении власти".

Об этом в пятницу, 24 мая, заявил заместитель главы администрации президента (АП) Руслан Рябошапка, сообщает DW.

"Как только Конституционный суд вынесет решение, что закон о люстрации в этой части соответствует Конституции, с этого дня президент уволит Богдана как человека, которая должна проходить через процедуру очищения власти", - сказал он журналистам. Рябошапка отметил, что президент не может применять закон, который противоречит принципу верховенства права, и, по мнению заместителя главы АП, не соответствует Конституции.

Напомним, Андрей Богдан во четверг, 23 мая, в телеэфире "плюсов" назвал петиции об отставке Зеленского "смешной шуткой".

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2

Новости «Политика»

последние новости в Украине останні новини в Україні Политика

Глава Администрации президента Украины Андрей Богдан выступил в телеэфире на украинском телеканале, где дал сою оценку двум петициям, которые появились на сайте президента относительно отставки Владимира Зеленского.

08:29, Сегодня
последние новости в Украине останні новини в Україні Политика

С пятницы, 24 мая, в Украине официально начинается избирательная компания в Верховную раду.

07:34, Сегодня
последние новости в Украине останні новини в Україні Политика

Депутат заявил, что действия властей Украины были морально-политическим давлением на него за идеи, которые он высказывал.

22:56, Вчера
последние новости в Украине останні новини в Україні Политика

Сенат США предлагает увеличить до $300 млн и существенно расширить помощь в политике безопасности Украине в американском оборонном бюджете на 2020 год, сообщает в четверг украинское посольство США.  

21:01, Вчера