Президента закликають звернути увагу на винищення активістів в Україні

Четвер, 27 вересня 2018 22:41 - Сюжети 527
Президента закликають звернути увагу на винищення активістів в Україні
В четвер, 27 вересня, перед Адміністрацією Президента відбувається акція "Ніч на Банковій" під лозунгом "Мовчання вбиває" проти нападів на громадських активістів.

Про це повідомляє кореспондентка АСПІ з місця події.

За останній рік в Україні сталося 50 нападів на громадських активістів, жодне з яких досі не розкрито.

photo 2018 09 27 20 16 01

"Доки ми тут стоїмо, десь в Україні вбивають ще одного активіста", - заявили організатори.

Активісти акцентують на тому, що на цю проблему звернули увагу уже ООН, посольство США в Україні, Європарламент. Тобто про це говорять у світі, але мовчать в Україні. Зокрема президент Петро Порошенко досі не зробив жодної заяви з цього приводу. Тому активісти і небайдужі громадяни зібрались саме під АП - президент є гарантом Конституції.

"На нашу думку, така позиція є безвідповідальною і, більше того - злочинною. Тому сьогодні ми прийшли під Адміністрацію Президента з акцією “Мовчання вбиває" для того, щоб президент України нас почув і більше не робив вигляду, що нічого поганого в країні не коїться. Тому що те, що відбувається сьогодні в плані нападів на активістів може призвести до вкрай негативних наслідків і є серйозною загрозою для національної безпеки", - заявив один з активістів, на якого нападали тричі.

Одна з основних вимог протестувальників - скликати позачергове засідання Ради національної безпеки і оборони. Крім того, вони вимагають публічного звіту міністра внутрішніх справ Арсена Авакова перед парламентом. А також - знайти та покарати замовників - “людей, котрі здійснюють терор проти громадянського суспільства в Україні.

Усі вимоги активісти записали у колективне звернення, яке передали до Адміністрації Порошенка. Під зверненням, за заявою організаторів, підписались більше півсотні громадських організацій, політичні сили та просто небайдужі громадяни.

"Ми, представники громадянського суспільства України вимушені констатувати, що стан свободи слова, забезпечення свободи мирних зібрань, безпеки громадських активістів та політичних діячів невпинно погіршується. Україна знову поринає в часи переслідування громадських активістів і бездіяльності держави, що було візитною карткою режимів Кучми та Януковича", - йдеться в заяві.

photo 2018 09 27 20 16 06

Перед учасниками акції виступили активісти, які постраждали від нападів. Вони розказали свої історії та закликали українців не залишатись байдужими до винищення громадських діячів.

Один з активістів заявив, що за цими замахами, скоріш за все, стоять самі правоохоронні органи, тому що 50 нерозкритих нападів - не можуть бути співпадінням.

Окрім усього, Віталій Шабунін - активіст, на якого здійснили напад в липні цього року закликав засоби масової інформації більше звертати уваги на напади на громадських діячів в регіонах.

"Земля під ногами Луценка, Авакова і президента має горіти за кожен напад на активіста", - заявив він.

IMG 6486

Також усім присутнім продемонструвати перше відеозвернення Катерини Гандзюк після того, як її облили сірчаною кислотою.

Після цього активісти балончиками з фарбою розписали асфальт перед в’їздом на Банкову написами “Мовчання вбиває" та “Хто замовив Катю Гандзюк".

IMG 6578

За словами організаторів, це робиться для того, аби президент щодня їхав на роботу та пам’ятав про те, що в Україні відбувається геноцид громадських активістів.

Подібні протести відбуваються в цей день і в інших містах України. Протест на Банковій триватиме до 3-ї ночі.

IMG 6478

IMG 6531

IMG 6550

photo 2018 09 27 20 16 04