Як Польща відзначила 100-річчя відновлення незалежності?

Понеділок, 12 листопада 2018 14:18 - Сюжети 167
Як Польща  відзначила 100-річчя відновлення незалежності?
У неділю, 11 листопада, пройшло 100 років з моменту відновлення незалежності Республіки Польща. Країна втратила державність у 1795 році - увійшла до складу Російської Імперії та Пруссії. 11 листопада 1918 року Польща, як держава, відновилась. Відбулось це після закінчення Першої світової війни. Хто вітав країну зі святом?

“Польща - велика країна. Вітаємо з 100-річчям вашої незалежності. Я ніколи не забуду проведеного часу там!”, - Дональд Трамп, президент США.

“З нагоди 100-річчя відновлення незалежності бажаю дружній Польщі миру, добробуту і процвітання!”, - Президент України Петро Порошенко.

“Вітаю польську націю, наших сусідів з днем незалежності”, - Андрей Кіска, президент Словаччини.

"Вітаю, Польща. Польська мова, прекрасні традиції, сім'я, гостинність, море, гори, Мазури, 100 видів вареників. Не вистачить символів, щоби висловити чому ми так любимо Польщу”, - Джонатан Нотт, посол Великої Британії у Польщі.

“Дружба, радість, свобода - в обох мовах означає те саме. Бажаємо Польщі всього найкращого з нагоди дня незалежності”, - Рольф Нікель, посол Німеччини в Республіці Польща.

Вперше в історії найвища будівля у світі Бурдж-Халіфа в Дубаї засвітилась біло-червоними кольорами, таким чином Об’єднані Арабські Емірати привітали Польщу з днем Незалежності.

В Ріо-де-Жанейро, що у Бразилії, статуя Христа-Спасителя теж була забарвлена в кольори польського прапору.

Ейфелева вежа у Парижі також підсвічувалась біло-червоними барвами.

Окрашенням своїх пам`яток архітектури у біло-червоні кольори, привітали Польщу й інші країни, а зокрема: Канада, Сінгапур, Єгипет, Хорватія, Венесуела, Естонія, Іспанія, Італія та інші.

Також у неділю у Варшаві пройшов традиційний Марш, який організували представники націоналістичних і ультраправих організацій. За даними поліції, в ньому брали участь близько 200 тисяч осіб. Радикали палили димові шашки. Святкування обійшлося без сутичок з поліцією і погромів. У Марші брав участь президент Польщі Анджей Дуда.