"Мовчання вбиває!". Активісти вимагають уряд приділити увагу наркозалежним

П'ятниця, 31 серпня 2018 15:35 - Сюжети 618
"Мовчання вбиває!". Активісти вимагають уряд приділити увагу наркозалежним
У п’ятницю, 31 серпня, в Міжнародний день поінформованості громадян про передозування перед будівлею Кабміну пройшла акція "Мовчання вбиває!".

Акцію організувало Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю ("ВОЛНА") в рамках глобальної кампанії щодо підвищення поінформованості населення про передозування. Як повідомили активісти, щорічно в світі від передозування помирає близько 200 тисяч людей. 76% з цих смертей наступає саме через передозування опіоїдними препаратами, які вже стають епідемією. Торік в Україні зафіксовано понад 26 тисяч випадків.

Як повідомив журналісту АСПІ організатор акції голова ВО "ВОЛНА" Антон Басенко, акція проводиться саме під Кабміном, тому що Кабінет міністрів є органом, який в 2013 році підписав національну стратегію щодо наркотиків своєю постановою. Він зазначив, що хоча стратегія і існує, та робота за низкою питань, в тому числі питанням передозування, не ведеться.

"Жодна людина не повинна зазнавати гоніння та переслідування через свою наркозалежність або передозування наркотиками. Тож саме в цей день люди закликають уряди своїх держав звернути увагу на цю проблему", - заявив Басенко.

IMG 5227

Крім того, активісти передали до уряду лист, в якому викладена низка пунктів, пов’язаних з необхідністю актуалізації стратегії щодо наркотиків.

Акція відбулася під лозунгом "Знаєш - живеш, знаєш - рятуєш". Активісти наголосили на тому, що можна було врятувати тисячі життів, якби людям при передозування вчасно зробили ін’єкцію "Налоксону". Проте, по-перше, до недавніх пір цей препарат продавався лише за рецептом, по-друге, більшість громадян не знає про нього і взагалі не знає, як надати першу допомогу при передозуванні.

IMG 5251

Саме тому активісти влаштували перед урядом перформанс "Реабілітація", де показали, як допомогти наркозалежній людині при передозуванні.

IMG 5289

Також біля Кабміну розмістили мобільну амбулаторію, де кожен бажають міг пройти експрес-тест на ВІЛ та гепатит і отримати кваліфіковану консультацію з питань наркозалежності.

Учасниками акції стали наркозалежні люди, які досить охоче розповідали про свій досвід передозування.

IMG 5266

“Ми хочемо звернути увагу на те, що мовчання вбиває. Мається на увазі замовчування фактів передозувань, замовчування відсутності медичної допомоги людям, у яких передозування. (...) Наркозалежність офіційно визнана хворобою. І людина, яка хворіє наркозалежністю, повинна отримувати медичну та соціальну допомогу, тому що вона має такі ж права, як і інші. В першу чергу ми за захист прав, бо тут їх порушення загрожує смертями", - заявила одна з активісток.

Інша активістка розказала журналісту АСПІ про свій досвід передозування. Та наголосила на тому, що якби в той час "Налоксон" був у вільному доступі, її шанси не померти були б вищими. Але їй пощастило, що її змогли врятувати підручними засобами.

IMG 5323

Також своєю історією поділився наркозалежний чоловік, який має уже 20 років "стажу".

IMG 5271

IMG 5268

IMG 5320