Реформа децентралізації в Україні під загрозою зриву

Четвер, 01 лютого 2018 16:36 - Сюжети 200
Реформа децентралізації в Україні під загрозою зриву
Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального хазяйства України Генадій Зубко закликав депутатів Верховної Ради прийняти на найближчій сесії 17 законопроектів, які мають прискорити темпи реформ в галузі регіонального урядування та децентралізації в Україні.

Про це він заявив 1 лютого 2018 року під час спільної прес-конференції зі Спеціальним посланником уряду Німеччини в Україні, доктором економічних наук Георгом Мільбрадтом, запрошеним до нашої держави особисто Президентом України Петром Порошенком у серпні 2017 року.

Доктор Георг Мільбрадт, перебуваючи з 2002 по 2008 роки на посаді прем’єр-міністра федеральної землі Саксонії, вирішував питання, пов’язані з реформуванням місцевого самоврядування, тож, має великий досвід у проведенні ефективних реформ.

«Ми, спільно з українськими колегами, розробили низку законопроектів, необхідних для прискорення та зміцнення децентралізації в Україні. Якщо ці законопроекти не буде розглянуто та прийнято зараз, швидше за все, всі ці питання будуть перенесені аж на 2021 рік, а Україна не має стільки часу», – заявив Георг Мільбрадт.

Генадій Зубко також підкреслив необхідність вдосконалення деяких законодавчих норм, адже деякі моменти роботи територіальних громад підпорядковані діючим постановам Ради СРСР від 1983 року.

Віце-прем’єр-міністр розповів про низку проблем, які можуть завадити реформі децентралізації на прикладі вже діючого (від 1 лютого 2018 року) законопроекту про децентралізацію земель.

«Депутати «задушили в обіймах» законопроект, який мав би вирішити питання із децентралізацією земель», – заявив Генадій Зубко.

Також, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального хазяйства України Генадій Зубко розповів про державні програми, направлені на підвищення обізнаності членів територіальних громад, про доступ до інструментів управління та функціональних можливостей, які відкриваються перед новими громадськими утвореннями.