ГП "Революція українського народу" припиняє співпрацю із Надією Савченко

Середа, 08 лютого 2017 00:00 - Конфлікти 287
ГП "Революція українського народу" припиняє співпрацю із Надією Савченко
Громадська платворма РУНА (Революція українського народу) припиняє співпрацю із народною депутаткою Савченко. Причина розриву співпраці – різні погляди на пріоритети.

«У наслідок розбіжностей у баченні базових ідеологічних і структурно-організаційних основ, які мали місце під час спільної системної роботи, громадська платформа РУНА і Надія Савченко припиняють активну співпрацю», –  сказано на сторінці РУНА в facebook.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2016 року Савченко анонсували у якості лідера громадської платформи РУНА, вона навіть взяла участь в її презентації, заявивши, що мета руху – це запровадження нової моделі місцевого самоврядування, згідно з якою центральна влада мала б значно менше впливу на прийняття рішень на місцях.

«Ми хочемо вам представити громадську платформу. Це не зовсім політичний проект. Партія – це всього лише механізм. Вона у нас з'явиться, коли буде потрібно. В цей час – це просто природне об'єднання людей, які чують саму суть, саму ідею, а не якісь гасла і якийсь популізм», –  сказала Савченко.

«Ми представляємо вам громадську платформу РУНА. Це рух українського народу, активних мислячих українців. Це реформи українського народу заради справжньої зміни системи. Це революція українського народу, як виняткова вимога Революції гідності», – додала вона.

Теодор Дяків, представник експертної групи «Народний суверенітет» (Львів), заявив, що РУНА буде домагатися заміни «нинішньої представницької демократії контрольованою представницькою демократією». Її мета – будівництво в Україні укладу, що відповідає децентралізованій унітарній республіці.

Але через місяць після презентації, керівники ГО зрозуміли, що Савченко декларує зовсім інші принципи державницької діяльності, які відрізняються від поглядів активістів Руни. Саме тому, лідери громадянської платформи розірвали відносини з нардепом.

Варто нагадати, що спроба Савченко очолити громадську платформу, виявилася невдалою спробою створити свій політичний проект. Адже раніше партія «Батьківщина» виключила Савченко зі своїх лав та членів фракції у Верховній Раді, навіть не зважаючи на те, що вона була першим номером списку «Батьківщини» на виборах у парламент.