Відлуння українсько-польського конфлікту або 5 фактів про бандерівців і УПА

Четвер, 09 лютого 2017 00:00 - Конфлікти 1086
Відлуння українсько-польського конфлікту або 5 фактів про бандерівців і УПА
Ярослав Качинський, лідер правлячої в Польщі партії «Закон і справедливість» заявив, що «з Бандерою Україна в Європу не увійде». «Ми не можемо роками погоджуватися на те, щоб в Україні формувався культ людей, які по відношенню до поляків дійшли до геноциду. Незважаючи на те, що жорстокість німців складно перевершити, їм це вдалося », - сказав Качинський.

За його словами, це питання певного вибору України. «Я ясно сказав президенту Порошенко, що з Бандерою вони в Європу не увійдуть. Для мене це абсолютно ясне питання. Ми продемонстрували величезне терпіння, але всьому є межа », - зазначив Качинський.

Відзначимо, що це вже другa поспіль заява Качинського. Буквально минулого тижня «сірий кардинал» польської політики заявив: «Все ще не визначено, чи стане Україна на позицію, яку в Польщі вважають неприйнятною. Чи буде Україна спиратися в своїй історичній легітимізації на традиції УПА, тобто традиції організації, яка скоїла злочини проти поляків, або згорне з цього шляху ».

Для того щоб хоч трохи прояснити ситуацію з фігурою Степана Бандери, слід спиратися, в першу чергу на історичні факти. Для прикладу візьмемо найбільш відомі:

1. Комунізм і нацизм співпрацювали між собою, в тому числі масово знищуючи поляків, але при цьому поляки звинувачують чомусь Бандеру, який відсидів у німецькому концтаборі за проголошення незалежності України. Степан Бандера не був військовим і не брав участі ні в одному бою. Його єдиною метою була - унітарна, незалежна Україна. Саме тому він виступав проти будь-якого ворога, який погрожував захопленням Україні (незалежно від того, хто це був - росіяни, поляки чи німці).

2. ОУН і УПА - це різні організації. Незважаючи на те, що ОУН (Організація українських націоналістів) була кістяком УПА (Українська повстанська армія), однак ОУН і УПА - різні структури. Перша, ОУН, - це політична організація, друга, УПА - це найбільша в Європі визвольна (неофіційна) армія. ОУН, в свою чергу, була розділена на два табори - ОУН (М) і ОУН (Б). ОУН (М) - «мельниківці», які не відкидали співпраці з Німеччиною. ОУН (Б) - бандерівці (ті самі), які були проти будь-якої співпраці з Німеччиною. Саме ОУН Б (бандерівці), маючи на меті незалежну Україну, склали кістяк УПА (Української повстанської армії).

3. Свою діяльність УПА почала тільки за фактом німецької окупації (в 1942 році), тобто проти Німеччини і її окупації. Одним з важливих фактів є те, що УПА не окупувала чужі землі, а діяла тільки на своїй землі і захищала свою землю і свій народ як від німецьких окупаційних військ, так і від карателів НКВС.

4. На відміну від комуністів, які активно співпрацювали з Німеччиною і поділили Європу пактом Молотова-Ріббентропа, УПА і ОУН (б) не співпрацювали ні з німецьким, ні з комуністичним окупаційними урядами. У свою чергу комуністи і німці, крім укладення пакту Молотова-Ріббентропа, вчили один одного, проводили спільні репресії, паради, обмінювалися озброєнням і т.д. Комуністи і Німеччина спільно напали на Польщу, розв'язавши Другу Світову війну 1 вересня 1939 года!

5. В УПА воювали люди різних національностей. Серед них найбільш відомі: росіянин Володимир Черемошінцев, єврей Хасман Мандік. Також відомі воїни УПА, серед яких білоруси, казахи, узбеки, татари, вірмени, грузини, греки і т.д. Тому стверджувати про нацизм і нетерпимості до інших народів бандерівців - це те ж саме, що говорити про поляків, що вони шалені русофоби, оскільки польський національний герой Тадеуш Костюшко очолив повстання проти російських загарбників, що окупували Польщу в 18 столітті.