Міністр інфраструктури публічно звинуватив депутатів БПП братів Дубневичів у відмиванні коштів

Середа, 15 лютого 2017 00:00 - Конфлікти 476
Міністр інфраструктури публічно звинуватив депутатів БПП братів Дубневичів у відмиванні коштів
Міністр інфраструктури публічно звинуватив однопартійців Президента у відмиванні мільярдів "Укрзалізниці" через конвертаційні центри.

Цими днями міністр інфраструктури Володимир Омелян оприлюднив інформацію, що була наче грім з ясного неба. За його словами, торік близько мільярда гривень державної компанії "Укрзалізниця" потрапило до конвертаційних центрів. Пан Омелян навіть розповів про механізм відмивання коштів залізничного монополіста.

За його словами, створено схему відмивання коштів через компанії, пов'язані з депутатами Верховної Ради України від президентської партії  БПП Богданом та Ярославом Дубневичами.

OmelianМіністр стверджує, що за цією схемою у 2016 році до конвертаційних центрів було спрямовано близько мільярда гривень. Як? "Укрзалізниця", за словами Омеляна, запровадила цікаву схему: підставні компанії, які нібито за результатами конкурсних торгів повинні забезпечувати постачання товарів "Укрзалізниці", насправді є лише ланкою для передавання коштів держпідприємства до конвертаційних центрів.

Що таке конвертаційні центри? Це саме ці фіктивні підприємства, де гроші держпідприємства перетворюються в готівку і лягають у кишені учасників "схеми". 

"Основними учасниками цієї схеми є фірми, афілійовані з Дубневичами", – наголосив міністр. Якщо взяти до уваги, що таке вперше сказав чинний член уряду, – це сенсація!

Він прямо і недвозначно звинуватив однопартійців Порошенка у привласненні державних коштів. Безпрецедентна, справді смілива заява! Уже декілька днів Адміністрація Президента наче у ступорі. І зрозуміти бідолашних радників Порошенка не важко: заява міністра базується на конкретних фактах, заперечити її важко. А виправдовувати корупціонерів публічно – до цього Порошенко ще не готовий. Втім усе, що сказав міністр, вперше і офіційно, це лише частина правди про паралельний світ, у якому живе сьогоднішня команда Президента.

Світ, у який вона поринає, коли зникає з екранів і чимчикує у дорогі клуби, ресторани, сауни, де починається їхнє інше життя. Там вони ділять впливи, гроші, які крадуть із кишень платників податків, роздають посади і т. д. Історія Дубневичів, котрі, як підтверджують судові матеріали, справді вибудували одну із наймасштабніших у країні схем розкрадання коштів державного підприємтсва, и – у цьому сенсі дуже показова.

deputat Bogdan Dubnevich

Доведено, що значна частина викрадених коштів іде згодом у політику, на підкуп прокурорів, поліції, депутатів, чиновників. Однак, підкреслимо це ще раз, вперше про пряму причетність до злочинних схем публічно заявляє нинішній міністр інфраструктури. Саме той міністр, якого на посаду призначила парламентська коаліція. Коаліційний міністр відкрито звинуватив двох депутатів з ключової політичної сили в коаліції у відмиванні коштів.

Здавалося б, після таких резонансних заяв Президент, прем'єр, генпрокурор, що є представниками партії, до якої входять брати Дубневичі, мали б закликати правоохоронні органи провести розслідування.

Тож, нам залишається зачекати реакції президента на таку заяву, а опісля – зробити висновки про те, наскільки вони були ефективними.

Це час "Х" і для генпрокурора, який, до речі, у день свого призначення на посаду розціловувався із депутатом, чиє прізвище назвав міністр.

Dubnevychi1200.1200x630 756x425

У цій ситуації ми чекаємо реакції правоохоронних органів, хоча – це тривалий і клопіткий процес. Потрібно перевірити фінансову звітність й інші документи.

Але після цього, правоохоронні органи мають зреагувати – врученням підозри. Хай вони представлять реальну роботу. Не потрібно уподібнюватися генпрокурору Юрієві Луценкові, котрий багато говорить, а потім заявлена ним справа не доходить до суду.

Національне антикорупційне бюро днями одержало доступ до документів ПАТ "Укрзалізниця" для розслідування закупівель продукції у компаніях, пов'язаних з нардепами Дубневичами. Мова саме про озвучені міністром схеми. Те, що сказав міністр, насправді знають, як то кажуть, уже навіть діти в першому класі у другій чверті. Але вперше ці факти озвучує такий високопосадовий чиновник. Це не нові, несподівані речі для інформаційного простору країни. Всі давно знають, хто такі брати Дубневичі й на чому вони безпардонно заробляють, як збагачуються. Схемам незаконного збагачення Дубневичів мають покласти край правоохоронні органи. Жорстко й адресно.