Киеєво-Святошинський суд четвертий рік не може винести ухвалу по суддям-хабарникам

Вівторок, 28 лютого 2017 00:00 - Конфлікти 604
Киеєво-Святошинський суд четвертий рік не може винести ухвалу по суддям-хабарникам
У березні 2013 роки Служба безпеки України разом з Прокуратурою м. Києва спіймали на хабарі двох суддів – Андрія Макуху та Аллу Демидовську, а також адвоката Євгена Педенко. Служителі Феміди, за версією Служби безпеки України, яка і викрила злочин, начебто одержали $7 тис.  за прискорення розгляду справи щодо порушення митного законодавства. У спецслужбі стверджують, що за попередньою домовленістю Алла Демидовська мала одержати $5 тис., а Андрій Макуха - $2 тис.

Однак під час досудового розслідування сума хабара змінилася.  За версією прокуратури, Алла Демидовська одержала від митного порушника все ті ж $5 тис., а Андрій Макуха – лише $500. Причому, під час обшуків у його робочому кабінеті знайшли ще менше - $400.

DemidovskaАлла Демидовська

Кожного разу знаходилися якісь причини, що дозволяли відкласти суд над злочинцями. То прокуратура вказувала невірне місце проживання одного з підсудних, то адвокати знаходили черговий привід для відстрочки, а судді поблажливо приймали ці причини.  До того ж, правоохоронці «забули» арештувати майно суддів під час досудового розслідування, незважаючи на те, що покарання за хабарництво передбачає не лише позбавлення волі, а й конфіскацію майна.

Сьогодні, 28 лютого 2017 року збігає черговий термін, до якого у Прокуратурі м. Києва пообіцяли знову направити справу щодо суддів до Києво-Святошинського райсуду Київської обл. Цей суд вже повертав обвинувальний акт щодо Алли Демидовської та Андрія Макухи в 2016 році. 

makuhaАндрій МакухаНаприкінці січня 2017 року Апеляційний суд Київської області залишив у силі рішення попередньої інстанції, яким обвинувальний акт щодо суддів черговий раз повернули прокуратурі.

Колегію, яка ухвалила відповідне рішення, очолював суддя Олександр Миколюк. У відповідь на питання журналістів, чому він разом з колегами ухвалив таке рішення, суддя Миколюк дав вкрай плутане пояснення. «Єсть там формальні порушення, і єсть порушення по суті справи. Там не визначені норми закону, якими регулюється конкретний закон. Вони принімалися, мінялися… закон в різних редакціях. Слідство, на жаль, цього не зазначило. Ви ж бачите, що там є і формальність, що незазначені адреси, за якими проживають обвинувачені. І ще ряд порушень, без усунення яких проблематично буде…  Я вам і так багато наговорив, вибачте».

У прокуратурі вважають, що власники мантій просто не хочуть слухати справу проти колег.«Я пов’язую факти неодноразового повернення обвинувального акту прокурору з судовою корпоративністю», - заявив Руслан Савров, прокурор Прокуратури міста Києва. Ми постійно чуємо про суддів-злочинців але за всі роки не було майже жодного рішення про покарання. На лице – корпоративна порука суддів, які не дають засудити навіть найзухваліших правопорушників, а реформа суддівської гілки влади, як доводять реальні дії, а не слова – фікція!