На відкритий конкурс до Веховного суду спробували таємно провести своїх кандидатів

Середа, 01 березня 2017 00:00 - Конфлікти 237
На відкритий конкурс до Веховного суду спробували таємно провести своїх кандидатів
Конкурс до Верховного суду на фінальній стадії - кандидати склали письмові тести і чекають співбесіди. Цей етап - вирішальний. Саме за його результатами 16 членів Вищої кваліфікаційної комісії оберуть 120 суддів, що довічно отримають червоні мантії, зарплати в кілька сотень тисяч гривень і соціальні гарантії, яких не має жоден інший держслужбовець України. Хто претендує на посади суддів вищої - і останньої - судової інстанції в нашій країні до цих пір не відомо.

Детальну інформацію про кожного із 653 допущених до конкурсу кандидатів повинна зібрати ВККС в суддівське досьє. І - оприлюднити на своєму сайті. Це - пряма норма закону про судоустрій і статус суддів.

vsu 3Жодне з пояснень комісії, чому це досі не зроблено, не витримує критики. Прибрати персональні дані з 600 досьє, оцифрувати їх і опублікувати на сайті триста чиновників з ВККС були здатні зробити протягом чотирьох місяців конкурсу, який почався в листопаді. Для створення системи оприлюднення досьє в ВККС було 5 місяців від вступу в дію нового закону про судоустрій.

Більшість інформації для суддівського досьє є в електронному, а не паперовому вигляді, її треба просто зібрати.

Організувати роботу свого апарату - прямий обов'язок членів ВККС, які щомісяця отримують від 115-225 тис. Гривень зарплати.

Допомогти в організації процесу могли волонтери з «канцелярської сотні».

Цього - не відбулося. До них навіть ніхто не звертався!

У розпал конкурсу ВККС не підпускає до суддівських досьє членів громадської ради, які повинні надати ВККС свій, незалежний висновок про кожного кандидата, і журналістів.

kozyakovГолова ВККС Сергій КозьяковГолова ВККС Сергій Козьяков на повному серйозі говорить про намір оприлюднити досьє вже після завершення конкурсу, коли вони не матимуть ніякого значення і не вплинуть на результати відбору.

Без доступу до досьє громадська рада чеснот не зможе зробити повноцінні висновки щодо кандидатів на посади суддів. Отже, Рада буде просто використана для легітимізації сумнівних результатів конкурсу.

Суддівські досьє містять унікальну інформацію і документи, які безпосередньо впливають на кількість балів, отриманих кандидатом за підсумками кваліфікаційного оцінювання.

А воно складається всього з двох етапів: складання іспиту та співбесіди на основі матеріалів досьє. За іспит кандидат набирає максимально 210 балів з 1000. Решта 790 - розмиті за різними критеріями, складова яких міститься саме в досьє. Ці 790 балів визначаються кожним членом комісії без всякого об'єктивного обґрунтування.