У нормальних країнах за контакти з Росією позбавляють посади

П'ятниця, 03 березня 2017 00:00 - Конфлікти 298
У нормальних країнах за контакти з Росією позбавляють посади
Міністр юстиції і генеральний прокурор США Джефф Сешнс опинився в центрі скандалу - його підозрюють у таємних зв'язках з Москвою.

Читайте також: Соратник Президента шантажує радника Трампа

Газета «Вашингтон пост» стверджує, що в минулому році, будучи сенатором, Сешнс двічі зустрічався з послом Росії у Сполучених Штатах Сергієм Кисляком. Бесіди носили «приватний характер». Вони відбулися в липні і вересні. Остання зустріч проходила в офісі сенатора.

Поки в Україні сперечаються про те, чи можна торгувати з агресором і обговорюють чиновників, які були викриті в лобіюванні інтересів Росії, в нормальних демократичних країнах лише за приватний контакт з представником оскаженілої недоімперіі звільняють з посади.

Читайте також: Підстава від БПП для Генінспектора із США

Здавалося б, нічого протизаконного в приватному контакті немає, проте Джефф Сешнс приховав свої контакти з Кисляком від членів Сенату, коли обговорювалася його кандидатура на пост генпрокурора і глави Мін'юсту. А питання йому задавали прямі: чи знає він що-небудь про зв'язки і контакти членів команди Дональда Трампа з російським керівництвом? І Сешнс відповів негативно.

Після появи статті в «Вашингтон пост» генеральний прокурор США розповсюдив заяву, в якій підкреслюється, що він ніколи не зустрічався з офіційними російськими представниками для обговорення передвиборчої кампанії. «Я не розумію, в чому полягають ці звинувачення, - заявив він. - Вони не відповідають дійсності». При цьому Сешнс підтвердив, що дійсно зустрічався з послом Росії. Він додав, що в 2016 році проводив в якості сенатора бесіди з послами 25 іноземних держав.

Проте, лідер демократів у Палаті представників Конгресу США Ненсі Пелосі звинуватила міністра юстиції в тому, що він збрехав під присягою. Вона зажадала негайного відсторонення Джеффа Сешнс від проведеного ФБР розслідування, метою якого є встановлення ступеня можливого впливу Москви на результат президентських виборів в США.

Читайте також: Порошенко затвердив Доктрину інформаційної безпеки

2 березня члени комітету з розвідки Палати представників Конгресу США домовилися провести власне розслідування контактів членів виборчого штабу Дональда Трампа з російським керівництвом. Про це заявив член комітету демократ Адам Шифф. Він підкреслив, що в комітеті досягли письмової згоди, під якою поставили свої підписи як демократи, так і республіканці.

Розслідування покликане дати відповіді на наступні питання:

  • Чи була російська кіберактівность або інші дії спрямовані проти США і їхніх союзників?
  • Включали ці дії контакти між Росією і особами, пов'язаними з політичними кампаніями, або іншими громадянами США?
  • Як відреагував на ці дії уряд США і що потрібно, щоб захистити США і союзників в майбутньому?
  • Які витоки секретної інформації могли статися?

Нагадаємо, Джефф Сешнс - вже другий член адміністрації Трампа, викритий в таємних переговорах з послом Росії в США Євгеном Кисляком. Через ряд таких зустрічей був змушений піти у відставку радник президента США з питань національної безпеки Майкл Флінн.

Американський приклад - це наочний урок для українського суспільства про те, як слід чинити з чиновниками, що забрехалися.