Таємниця «чорної каси» Партії регіонів: очільник ЦВК Охендовський відмовився проходити перевірку на поліграфі

Четвер, 16 лютого 2017 00:00 - Конфлікти 288
Таємниця «чорної каси» Партії регіонів: очільник ЦВК Охендовський відмовився проходити перевірку на поліграфі
Голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Михайло Охендовський, підозрюваний в причетності до отримання хабарів з «чорної каси» Партії регіонів, заявив, що не має наміру проходити поліграф.

«Принципово цього не буду робити, тому що ця процедура, по-перше, не передбачена кримінально-процесуальним законом, а, по-друге, ви бачите, що будь-які інструменти в руках детективів НАБУ використовуються протизаконним способом. Ніякої довіри до слідства НАБУ у мене немає і бути не може », - зазначив Охендовський. Він підкреслив, що використання детекторів брехні в Україні не передбачено жодним нормативним актом.

«Довіри до будь-якій техніці, яка перебуває в руках детективів НАБУ і використовується ними в протизаконних цілях, у мене абсолютно немає. Саме це і виключає можливість моєї згоди на проходження такої процедури », - додав Охендовський. Нагадаємо, прокуратура оголосила Охендовському підозра в отриманні хабарів в особливо великих розмірах, а саме грошових коштів з «чорної каси» Партії регіонів. За даними Національного антикорупційного бюро України, загальна сума хабарів, які отримав, підозрюваний перевищує 160 тис. $ .

Національне антикорупційне бюро України оприлюднило результати почеркознавчої експертизи «комірної книги» Партії регіонів, свідчать про достовірність підпису глави Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського в цих записах.kassa

Висновок експертизи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Міністерства юстиції України, що замість передбачених 10 днів з невідомих причин тривала 3,5 місяця, не підтверджує і в той же час не виключає ймовірність того, що підписи і записи в «комірній книзі »належать очільнику ЦВК. Згідно ж іншої експертизи, проведеної Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром Міністерства внутрішніх справ України (ДНДЕКЦ), підписи і записи від імені підозрюваного в «комірній книзі» належать саме главі ЦВК. У Бюро вказали, що ці записи стали підставою для складання підозри Охендовському.

Що стосується виписок з банківських рахунків, то, за даними слідства, глава ЦВК поповнював свій власний банківський рахунок в ті дні, коли ставив підписи в «комірній книзі». Так, згідно з одним із записів  «чорної бухгалтерії» 27 вересня 2012 року Охендовський отримав від помічника одного з народних депутатів Партії регіонів $ 4,7 тис., з яких, за версією слідства, згідно фінансовим документам, поклав на свій банківський рахунок $ 4,5 тис.

У НАБУ також заявили, що не відповідають дійсності заяви адвокатів підозрюваного про те, що в повідомленні про підозру відсутні відомості про особу, яка здійснювала передачу грошових коштів: «Насправді такі відомості існують і вказані в повідомленні про підозру». Детективи НАБУ припускають, що сторона захисту може вплинути на свідків, тому на даному етапі їй відмовлено в наданні інформації про повний перелік зазначених осіб.