Знайти досьє за прізвищем А | Б | В | Г | Д | Е | Є | Ж | З | И | Й | К | Л | М | Н | О | П | Р | С | Т | У | Ф | Х | Ц | Ч | Ш | Щ | Ю | Я

 

Назарук Олег Васильович

Полковник СБУ. Працював у Службі безпеки та зовнішньої розвідки України, звинувачений у кришуванні "бурштинової мафії"

nazaruk

Керівник територіального (регіонального) органу Служби безпеки України,

Заступник керівника територіального (регіонального) органу Служби безпеки України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі.

З 7 вересня 2012 по 13 березня 2014 – працював заступником начальника управління СБУ Рівнеської області, очолював відділ боротьби з корупцією «К».Звідти (з весни 2014) перевівся на Житомирщину на посаду заступника начальника управління СБУ в Житомирській області.

Тривалий час уникав люстрації завдяки зв’язкам. Восени 2014 його люстрували з відміткою «високопосадовець часів розстрілів Євромайдану». І це ще не всі неприємності що сталися з Назаруком в роковому для нього 2014.

REESTR LUSTROVANYH

Проте Назарука не звільнено з СБУ — він виведений "в розпорядження", продовжує числитися на службі, отримує зарплатню, йому нараховується пенсія, він має право на пільги. До того ж  він  судиться з СБУ про за своє поновлення на посаді.

СКАНДАЛИ ТА КОМПРОМАТ

Рейдерські атаки на бізнес

1145ористуючись службовим становищем Олег Назарук організував злочинне  угрупування, якому підприємці Рівненщини мали сплачувати данину в общак під назвою БФ «Щит Рівненщини». А на тих, хто не погоджувався – здійснювалися рейдерські атаки. У схемі був задіяний і рідний брат НазарукаЕдуард, співвласник компанії «Октант» (дискоклубу, керівництво  якого неодноразово звинувачували в розповсюдженні наркотичних засобів, продажі алкоголю неповнолітнім тощо).  

Ролі були розподілені таким чином: Олег Назарук заводив непокірливого підприємця  у фінансову кризу -   закидав листами з СБУ, замовляв перевірки, домагався накладення штрафів у сотні тисяч гривен, зобов’язував місцеві органи влади розривати з підприємствами усі договори, через міліцію влаштовував обшуки за участю офіцерів СБУ.

Далі у до атаки на бізнес підключався компаньон Едуарда Назарука,  який тісно співпрацює з кримінальними авторитетами, такими як Казарін та Олімпіець (Олімпіонік) із Санкт-Петербурга. Останні через своїх людей відкрито погрожували бізнесменам.

Прикладом такої рейдерської атаки є захоплення підприємства "Моріон"

За свідченнями Вадима Павлюка, директора підприємства "Моріон", що обслуговує однойменний ринок в Рівному,  на його підприємство у 2013 році було здійснено рейдерську атаку з боку СБУ , безпосередню участь у якому брав Олег Назарук .

«Якось в лютому мені подзвонив підполковник СБУ Сидорчук (заступник – Назарука – ред.), запропонував зустрітися», - розповідає постраждалий підприємець. - Мовляв, наше підприємство добре заробляє, потрібно ділитися. Сказав щомісяця перераховувати їх благодійній організації "Щит Рівненщини" суму, еквівалентну 2 тисячам доларів. Я погодився, тому що СБУ солідна організація. З 22 лютого по 31 травня їм 63 перерахував тисячі тридцять гривень. А потім я подумав: ". Такі гроші не зайві і нам І яке відношення має СБУ до ринків?" Відмовився.

Після цього надійшов офіційний лист за підписом Олега Назарука, заступника начальника обласного СБУ, керівника відділу по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю. Він вимагав надати документи діяльності «Моріон». Хоча директор компанії мав сумніви щодо правомірності вимог, проте надав. Наступними до них завітали працівники  обласної фінансової інспекції. Звірили розрахунки з розрахунками управління комунальної власності, на 15 сторінках виписали довідку, що до міського бюджету несплачено 814 тисяч гривень. У цій же довідці згадувалося СБУ.  У справі відкрили кримінальне провадження, почалися слідчі дії, які  проводив міський відділ міліції, у супроводі старших офіцерів СБУ і куплених понятих.

Проте, для Назарука – атаки на бізнес були розминкою. Основним джерелом прибутку служили відновлені схеми Януковича з незаконного видобутку бурштину.

Кришування видобутку бурштину 

PM22image002В тому ж 2014  колишні колеги Назарука – Головне слідче управління СБУ провело обшук будинку Назарука і висунило йому обвинувачення в організації злочинної діяльності по незаконному видобутку бурштину в Житомирській та Рівненській областях, при чому в офіційному прес-релізі СБУ чітко зазначено: «та забезпечував «дах» членам угруповання».

Численні фото, аудіо та відеозаписи свідчать про те, що жодна помпа в регіоні без його відома не виставляються. Усі ділянки на картах георозвідки давно розподілені і приносять багатомільйонні доходи.

На незаконному бурштиновому видобутку Назарук за один день заробляє 75 тисяч доларів США. На одній локації Назарук і Ко заробляє  близько 150 мільйонів доларів за рік. А таких локацій сотні, якщо не тисячі . Загалом Олег Назарук на незаконному вибобутку бурштину загріб собі більше 30 мільйонів доларів США.Придбав чимало нерухомості в Європі та має бізнес в Польщі.

Про свою причетність до видобутку бурштину колишній заступник начальника Рівненського обласного СБУ Олег Назарук розповідає в ексклюзивному запису журналістки програми "Дістало"

Цитати з відеоінтерв’ю Назарука:

- “Каждая помпа – это 6 человек. В среднем одна помпа, за день или за ночь – это на зарплату, на топливо, на все это около 450 долларов идет затрат. Заречненский район – здесь очень большое количество помп, выхлоп маленький, там 100-200 грамм, то есть здесь билет от 50 долларов. Рокитновский – тут полный шабаш, там начальник района до сих пор еще не назначен, там милиция может заехать только к реке, за реку переезжают в том случае, если кого-то убили, зарезали. Там власти нет".

- "В принципе вся эта схема была построена при мне, я ее строил в 12-м году. В 13-м году она работала, то есть, в принципе, ничего нового. Программные люди, они сами заинтересованы, они сами звонят, говорят, что там-то и там-то вышли непонятные люди. Есть общая картинка по области, выглядит, ага, действительно, они не обозначены. Отправляется туда группа, по звонку группа приезжает, их выносит, все по-честному".

- "По-честному – выглядит так. Каждый вечер своим на вайбер, вотсап или разовый телефон приходила информация о броне места. В доле была милиция, прокуратура, СБУ, депутаты и столичные и львовские бандиты. Тех, кто приходит копать, но мзду не платит, называют партизанами. Их отрабатывает милиция, убивая двух зайцев сразу – прогоняет от янтарного корыта и делает показатели для отчетности».

Проте, не зважаючи на достатню доказову базу, оголошенні обвинувачення і  підозри були скасовані через суд. Таке рішення 1 січня 2016 року винесла слідчий суддя рівненського міського суду Крістіна Ореховська. Суддя заборонила висувати підозри хабарнику і  зобов'язала приховати усі сліди процесуальних рішень з єдиного реєстру судових рішень. Отже, отримавши «бурштиновий» кеш, судова система вкотре продемонструвала свою повну аморальність і беззаконня.

Проте, прокуратура Рівненської області спробувала оскаржити незаконне рішення судді в Апеляційному суді Рівненської області. Але, вже 25 січня того ж року колегія суддів Апеляційного суду в складі Гладкого С.В., Остапчука В.І., Шпінти М.Д. - залишила незаконне рішення Ореховської в силі.

Cуди зайняли повністю протизаконну сторону і по факту відстоюють інтереси бурштинової мафії у правоохоронних структурах.

250216 05

Зрозуміло, що для таких незаконних рішень і ”захисту” Назарука, були застосовані вагомі важелі впливу поплічників з Київських владних крісел.

UHIMENKOСеред “дахувальників” екс очільника відділу “К” Рівненщини називають екс-заступника голови облдержадміністрації Рівненської області часів Януковича Анатолія Юхименка – кримінального авторитета і члена Партії регіонів, який і далі рветься до влади за списками “Опозиційного блоку”. Якому Назарук приходиться зятем.

 І іншим  “дахом” є перший заступник начальника главку “К” СБУ Павло Демчина, якого зараз називають головним “рішалою” у главку “К”. Колишній підлеглий Назарука.

Імунітет безкарності

У впливових звя’зках і міцному “даху” Назарука можна впевнитись прослідкувавши за ходом справи.

Тоді корупційний скандал потрапив в поле зору Національного антикорупційного бюро України, яке зажадало забрати справу у ГПУ і розслідувати таке гучне і резонансне діло.

Проте в ГПУ у Назарука все схвачене. Авторитетний тесть Анатолій Юхименко підняв усі свої  зв’язки та терміново виїхав в ГПУ, прихопивши чималу валізу. І Генеральної прокуратури. Віктор Шокін витребував справу Назарука особисто під свій “контроль”.

Як вказувалось вище, приєднався до “спасіння” товариша і компаньйона по бізнесу - заступник начальника главку по боротьбі з корупцією СБУ, генерал Павло Демчина. Він відніс 4 мільйони доларів США керівництву ГПУ.

В результаті: кримінальну справу спустили на гальмах. А колишній підлеглий Назарука, Віталій Сидорчук, якийдоречі повторив долю свого керівника і був звільнений за «кришування» бурштину, розповсюджує чутки: «вони з Олегом скоро повернуться, бо Паша під Кононенком і він рулить».

Відтак, як бачимо, справа одіозного Олега Назарука розвалюється так само, як і справа “діамантових прокурорів” і на розслідування - не слід очікувати.

Єдине не зрозумило: навіщо нам стільки відомчих дармоїдів по боротьбі з корупцією?


“Візьму землю даром”

Назарук фігурує ще у одному скандалі пов’язаному з схемою “дерибану” 35 га землі в одному з найкращих мікрорайонів Рівна- Макарова-Пржевальського. Свої маєтки на цій ділянки відстроїли разом з нашим героєм, впливові народні депутати, офіцери СБУ, прокурори та судді. Але призначались вони для 3 тис пільговиків, половина з яких воїни АТО. Управління капітального будівництва сумісно з впливовими людьми району розробило таку собі схему захвата і передачі на безоплатне користування землею.

Не маючи жодного документа на право оренди землі, депутати та правоохоронці почали будуватися, а дехто встиг навіть перепродати.

Відчуваючи визріваючий скандал і вірогідність залишення без маєтку (бо з жовтня дії власників будинків на Макарова-Пржевалського можуть кваліфікуватися як самозахоплення міської землі), Назарук Олег Васильович звернувся до Рівненської міської ради з заявою - ПОДАРУВАТИ йому вільну від забудови земельну ділянку на Макарова-Пржевальського. 

Доречі, вона не зовсім вільна. Назарук вже вистроїв на ній свій шикарний маєток (вартістю майже мільйон гривень) з яким вже встиг “засвітиться”в ЗМІ в серпні 2015 з прецедентом вибуху гранати на подвір’ї.

DOM

Продовження історії з подарунком – таємниця за сіма печатками.