Державне бюро розслідувань може перетворитися у нового політично залежного "монстра" - експерт

Четвер, 09 лютого 2017 00:00 - Новини
Державне бюро розслідувань може перетворитися у нового політично залежного "монстра" - експерт
ДБР може очолити людина президента, вважає керівник адвокаційного руху. Створення Державного бюро розслідувань ризикує стати черговим розчаруванням Василь Артюшенко.

Створення Державного бюро розслідувань, яке має забрати у прокуратури всі слідчі повноваження, ризикує стати черговим розчаруванням. Про це заявив керівник адвокаційного руху реанімаційне пакету реформ Вадим Міський. Він підкреслив, що органу, який повинен був почати працювати ще навесні, до цих пір шукають керівника. Попри відсутність у конкурсній комісії представників громадськості, що вже підриває довіру до конкурсу, двоє членів комісії - Іван Стойко та Владислав Бухарєв - так і не змогли підтвердити отримання вищої юридичної освіти, що, згідно із законодавством, є необхідною умовою участі в роботі комісії.

"Майже весь склад комісії контролюють Блок Порошенко і Народний фронт. Швидше за все, при таких розкладах очолить ДБР людина президента, щоб не порушити баланс між сферами політичних впливів", - вважає він. "З огляду на важливість реформи і загрозу перетворення ГБР в нового політично залежного монстра, кандидати на посаду директора відомства повинні оскаржити результати конкурсу і добитися його перезапуску", - заявив Міський.

Раніше народний депутат від БПП Мустафа Найєм звернув увагу, що найбільш ймовірні кандидати на посаду директора Державного бюро розслідувань безпосередньо пов'язані з президентом Петром Порошенко. Як повідомлялося, закон "Про Державний бюро розслідувань" був прийнятий Верховною Радою 12 листопада 2015 року. Відповідно до закону, прокуратура буде обмежена тільки представництвом інтересів держави в суді. Раніше екс-заступник глави СБУ Віктор Трепак у своїй статті для ZN.UA писав, що кандидатуру переможця конкурсу на посаду глави ДБР визначили ще до проведення конкурсу ті, хто вважає себе уповноваженим на прийняття всіх державних рішень. Конкурсу ж відведена роль формальності, яка повинна тільки закріпити це "державне" рішення.