Порядок проведення перевірок е-декларацій приймуть уже 29 грудня

Четвер, 09 лютого 2017 00:00 - Новини
Порядок проведення перевірок е-декларацій приймуть уже 29 грудня
За словами голови Національного агентства України з питань запобігання корупції Наталії Корчак, порядок проведення перевірок електронних декларацій вдасться затвердити вже до кінця цього тижня.
Про це вона заявила в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі».
Поки що повна перевірка електронних декларацій не здійснюється – у Міністерстві юстиції не вдалось затвердити порядок проведення процедури. Зараз Нацагенство опрацьовує усі зауваження.
«Обговорення, яке виникло навколо цього порядку, певною мірою є штучним. Тож я не заохочую позицію керівників міністерств та правоохоронних органів, які усі свої роздуми переносять у публічну площину. Завжди можна дійти до спільного знаменника в межах конструктивної розмови», –  наголосила Корчак.
До того ж, вона зазначила: порядок проведення таких перевірок формується в Україні вперше, тож відповідного досвіду немає. Зараз ніхто не може навіть чітко прорахувати терміни їх виконання.
«Враховуючи те, що у нас немає доступу до усіх необхідних баз даних, ми повинні враховувати оцей «ручний режим» перевірок. Правила поведінки формуються вперше», – зазначила експерт.
Разом із тим, Корчак висловила сподівання, що вже до 29 грудня таки вдасться прийняти відповідне рішення.
«Зауваження, яке було у Міністерства юстиції, стосувалося строків проведення перевірок. Ми роздумували, як краще вчинити у такій ситуації, оскільки сказати, що на це нам потрібно місяць чи два – не сказати нічого. Адже ми не знаємо, скільки реально часу на це піде. Однак ми вже маємо своє бачення цих питань. Тож, сподіваюсь, що найближчим часом усе вирішиться», – розповіла Наталія Корчак.