Форум в Давосі: Порошенко випрошує кредити, а захід підбирає альтернативний український істеблішмент

Середа, 18 січня 2017 00:00 - Новини
Форум в Давосі: Порошенко випрошує кредити, а захід підбирає альтернативний український істеблішмент
У вівторок в Давосі відкрився 47-й Всесвітній економічний форум. «Відкриттям» форуму стала участь китайського лідера Сі Цзіньпіна, який відкрив форум цікавою промовою, суть якої - недопущення торгових воєн.

Засновник ВЕФ Клаус Швабб запросив в Давос представників обох адміністрацій США – колишньої і нової. Колишню адміністрацію представлятимуть віце-президент Джо Байден і держсекретар США Джон Керрі. Від нової адміністрації приїхав Ентоні Скарамуччі, якого Трамп призначив радником із бізнес-зв'язків. Варто зауважити, що останній день форуму Давос-2017 - 20 січня-  збігається з днем ​​інавгурації президента США Дональда Трампа.

При цьому, кілька лідерів провідних європейських країн, а також керівники органів ЄС відмовилися приїхати в Давос. На саміт не приїхали: канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд, прем'єр Канади Джастін Трюдо. Крім того, візит в Давосу скасував прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. Не відвідає форум і президент Росії Володимир Путін. Вище політичне керівництво країни в Швейцарію четвертий рік поспіль не поїхало. Росію на форумі представлятимуть перший віце-прем'єр Ігор Шувалов і новий міністр економіки Максим Орєшкін.

Проте, в цьому році Форум зібрав рекордну кількість учасників - близько 3000 представників влади і істеблішменту.

Завітав на всесвітній економічний форум в Давосі і віце-президент США Джозеф Байден. Виступаючи на черговій сесії форуму він зазначив, що сьогодні світ постав перед цілим рядом загроз, не тільки від Росії, але і від ісламського тероризму і радикалізації. Байден закликав країни не покладатися надмірно на лідерство Вашингтона. За його словами, кожна країна повинна взяти на себе частину відповідальності за майбутнє світу.

Україну на форумі офіційно представляють президент Петро Порошенко, міністр фінансів Олександр Данилюк, голова Нацбанку Валерія Гонтарєва. Крім того, форум відвідає і мер Києва Віталій Кличко.

За два дні свого перебування Порошенко встиг:

Порошенко поговорил с Дзиньпином1. У день відкриття форуму провести переговори з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. Глави двох держав прийняли рішення провести в 2017 році засідання українсько-китайської Міжурядової комісії із співробітництва.

2. Випросити черговий кредит для України - фіндопомогу на суму 100 млн. доларів від Швейцарської Конфедерації, яка надійде до кінця січня на рахунки Нацбанку. Поговорити з президентом Швейцарії Доріс Лойтхард про безвізе для українців. На що Швейцарія іронічна відповіла: як тільки - так і відразу! За словами Порошенка, Швейцарія готова надати громадянам України безвізовий режим відразу ж після аналогічного кроку з боку ЄС.

3. Зустрітися з наслідним принцем Ліхтенштейну. Незрозуміло чому, охрестивши це історичною і знаковою подією, оскільки до цього між державами не було контактів на вищому рівні.

4. Дати інтерв'ю каналу Bloomberg.

Ображений на Віктора Пінчука за його статтю в американській газеті The Wall Street Journal, в якій Пінчук  озвучив кроки з  вирішеня українських проблем, президент Порошенко відмовився взяти участь в традиційному заході форуму «Український сніданок», яке не перший рік організовує Віктор Пінчук. Зате ланч відвідає мер Києва Віталій Кличко. А також Девід Кемерон і Генрі Кіссінджер - визнали цей захід цілком гідним для відвідування.

БезымянныйНагадаємо, що український олігарх у своїй в американській газеті The Wall Street Journal з виклав план відновлення України, який збігається із пропозиціями юристів Дональда Трампа. На викладені пропозиції вже позитивно зреагували світові еліти і більшість українців, які втомилися від війни і нестабільності. Оскільки за нинішнього положення справ в Українї, вона надовго залишиться мертвою територією для інвестицій і бізнесу. А Пінчук як людина, що має широкі зв'язки на Заході і серйозну підтримку, просто озвучив ці настрої і пропозиції. Український бізнес - підтримав і готовий підписатися під кожним словом.

У підтвердження вищезазначеному - на форумі вже не приділяється стільки уваги Україні, як це було в останні 2-3 роки. Мабуть, регулярні учасники розчарувалися в нинішніх елітах України, а Захід веде пошук альтернативи. Важливість відвідування форуму для багатьох учасників це можливість участі в непублічно зустрічах. Саме на них вирішуються ключові питання і ведуть діалог з об'єктами політфінансування. Україна в цьому році представлена ​​лише в неофіційній частині. На офіційну нас не запросили! Робимо висновки про ставлення до нашої політичної «еліти» і робимо прогнози про прийдешні зміни.