CNN представив сценарій вбивства Трампа на інавгурації

Четвер, 19 січня 2017 00:00 - Новини
CNN представив сценарій вбивства Трампа на інавгурації
Репортер Брайан Тодд в своєму репортажі дозволив собі поміркувати про замахи на президентів Америки і в тому числі про потенційно можливий замах на Трампа, поточного віце-президента, і діючих вищих осіб конгресу.

CNN нагадує, що згідно конституції США: в разі, якщо президента і віце-президента буде вбито, а також в разі їх недієздатності, їх замінить спікер палати представників колишньої влади, після нього тимчасовий голова сенату. Якщо ж і з ними щось трапляється, обов'язки президента виконують міністри, починаючи з держсекретаря  адміністрації Обами.

У соцмережах цей репортаж викликав бурю обурення.

Дане питання дійсно складне і вимагає ретельної підготовки по організації охорони 45-го президента США.

До опівдня 20 січня міністри Барака Обами вже складуть повноваження (в тому числі держсекретар Джон Керрі). Однак висунутий Трампом кандидат на цю посаду (Рекс Тіллерсон) сенатом США на посаді поки що не затверджений.

Тому опівдні 20 січня обов'язки глави держдепу почне тимчасово виконуватиме заступник держсекретаря з політичних питань Том Шеннон - представник адміністрації Обами.

Крім того, на випадок тотальних катастрофічних подій в США – обиратиметься  так званий черговий наступник. Зазвичай це хтось із міністрів. На інавгурації він не присутній і знаходиться під охороною десь у віддаленому місці, а ім'я його не розголошується.

Цей черговий наступник також буде не з команди Трампа (оскільки сенат ще нікого з неї не затвердив). Таким чином, цим черговим наступником буде хтось із адміністрації Обами.

У коментарі CNN Політолог Джон Фортьє пояснив, що на інавгурації є дві лінії спадкоємства. "Одна - адміністрації Обами, яка ще перебуває при владі, інша не з'явиться доти, поки Дональд Трамп не буде введений на посаду, а сенат не затвердить його призначення", - пояснив політолог.

Варто зауважити, що раніше тему замахів на президентів США піднімав інший американський телеканал PBS. Він показав документальний фільм про вбивство Лінкольна.