Най, най ... Дональд Трамп. Отже, який він з перших хвилин свого президентства

Субота, 21 січня 2017 00:00 - Новини
Най, най ... Дональд Трамп. Отже, який він з перших хвилин свого президентства
Найстаріший президент (навіть старший за Рейгана, коли той обійняв  пост президента), і один з найбільш епатажних ...

Найбагатший президент На сьогодні статки Трампа оцінюються в $ 5,4 млрд, хоча сам він стверджує, що ця цифра набагато вища - $ 10 млрд.

Ротшильды

 

 

Найуспішніший політичний комерсант

Зібрав рекордну суму пожертвувань на проведення церемонії своєї інавгурації. Світ тремтить від заявлених реформ, тому і політики і бізнесмени намагаються бути якомога ближче до «тіла» нового президента.

 

митинги протеста 2

 Найнижчий показник популярності в країні

Рейтинг популярності президента США Дональда Трампа рекордно низький у порівнянні з рейтингами трьох його попередників. За оцінками коментаторів, за церемонією на Національної алеї спостерігали до мільйона глядачів.

Це в два рази менше, ніж під час першої інавгурації Барака Обами. Та й мляві оплески під час інавгураційної промови свідчать про це.

По країні з перших хвилин президентства проходять протести і мітинги за участю зірок Голлівуду. У Вашингтоні учасники акцій протесту б'ють вітрини магазинів, в тому числі розбита вітрина Bank of America.

Смена хозяина белого дома

Найрадикальніший

Трамп націлений боротися з радикальним ісламом і стерти терористів з обличчя землі. Причому називає його ісламським радикальним тероризмом. Обама уникав таких формулювань. Планує боротися з нелегальними мігрантами. Це радикально протилежно позиції попереднього президента Барака Обами, який захищав мігрантів і ввів заборону на депортацію з країни дітей без документів та їх батьків.

Має намір побудувати на південному кордоні Сполучених Штатів стіну з Мексикою, причому за кошт останньої. Загалом Мексика готова; але мова йде про заповнення прогалин на кордоні довжиною 3000 кілометрів.

Налаштований скасувати спірну реформу Обами в галузі охорони здоров'я - "Obamacare". Це буде не так вже і просто, оскільки мільйони американців встигли застрахуватися згідно  чинного законодавства.

У зовнішній політиці Трамп хоче бачити Америку на першому місці: він поставив під сумнів такі союзи, як НАТО і оголосив про скасування вільної торгівлі та штрафних мит, в тому числі щодо Китаю. В цілому, зовнішня політика - це сфера, в якій президенти США мають найбільшу свободу дій, тому що мають повноваження приймати рішення в обхід парламенту. Проте, це не стосується питань, за які взявся Трамп.

Договір про НАТО є міжнародною угодою, яку схвалено Сенатом США. Без Сенату Трамп не зможе  розпустити військовий альянс або змінити умови. Малоймовірно, що Сенат США поставить під сумнів НАТО; він занадто досвідчений щодо зовнішньої політики, і занадто консервативний за темпераментом.

Те ж саме можна сказати і про можливе скасування угоди про вільну торгівлю НАФТА з Канадою і Мексикою. Республіканці в принципі прихильники вільної торгівлі, тому що вони вірять у вільну економіку при мінімальному втручанні держави. Торгова війна з штрафними митами, як припускає Трамп, може істотно зашкодити орієнтованої на експорт американській економіці.

Трамп і Конгрес ненавидять ядерну угоду, яку Обама уклав після тривалих переговорів з режимом в Тегерані. Разом вони можуть фактично скасувати угоду.

Чого очікувати від Трампа Америці і всьому світу, поки не зрозуміло. Трамп завжди вихвалявся, а його виступи ніколи не були змістовними. Багато людей голосували за нього через невизначеність. І тепер вони її отримали.

Ось такий він, новий президент Америки, а ми поживем - побачимо ....