ДФС змінює “схеми” і гравців

Четвер, 26 січня 2017 00:00 - Новини
ДФС змінює “схеми” і гравців
Тиждень почався з новин про рекорди Державної Фіскальної Служби. Ігри системи з формуванням громадської думки дійшли свого апогею. Мабуть, створюючи свій новинний контент, ДФС розраховує на те, що його або не читають, не чують, не дивляться, або всіх нас тримають за неосвічених дурнів.

Приклад цьому, виступ на прес-конференції 25 січня «зірки» Інтернету, за кількістю згадувань у звинуваченнях в корупції і шантажі бізнесменів, (зокрема – експортерів волоських горіхів) - заступника Голови ДФС Мирослава Продана.

АФІША ПроданСлуга системи ДФС в рамках прес-конференції, співав оди журналістам про результативність роботи ДФС по розкриттю схем незаконних зовнішньоекономічних операцій, про виявлення кола осіб, причетних до таких операцій, і про рекордні показники по виявленню фактів несплати в бюджет обов'язкових митних платежів. Чи не своїх «зливав» екс-очільник Вінницької ДФС? Правда, лаври слави в своїй доповіді він розділив із закордонними митними адміністраціями, з якими відомство почало щільно і динамічно співпрацювати в минулому 2016 році. Розкриттю схем незаконного ввезення товарів сприяли митні органи Туреччини, а також Німеччини, Італії, Польщі, Норвегії, Швеції, Угорщини і інших країн.

Варто сказати, що без особливого бажання фіскали йшли на співпрацю - не з власної волі, а за великого бажання отримання від організацій фінансової допомоги.

Від Мирослава Продана були почуті і кількісні результати успіхів. Він з гордістю заявив, що результативність розкриття незаконних зовнішньоекономічних операцій підвищилася більш ніж в 6 разів. За його словами, якщо в 2014 році розкрито і попереджено правопорушень на 192 млн. грн., то вже в 2016 р., завдяки активізації міжнародної взаємодії розкрито і попередженно незаконних митних операцій на сумму 1 млрд. 160 млн. грн.

Тільки він забув, що курс долара в 2014 р. був в 2,5 рази менше: рік почався з курсом 8 грн, а закінчився з курсом 13 грн. Плюс, як заявив Голова ДФС Насіров, в 2016 р з бюджету було виплачено рекордну суму відшкодування ПДВ, (у 2016 відшкодовано ПДВ в сумі понад 72 млрд. грн, що на 37,8%, або майже на 20 млрд. грн більше, ніж сума відшкодування в 2015. Хоча,  і в 2015 на тлі 2014, це вважалося рекордним відшкодування ПДВ. - Ред).

Так що, не складається арифметика - результати роботи відомства для країни в кращому разі на нулі, а то і в мінусі, (враховуючи -  скільки було витрачено коштів на спроби реформування ДФС).