На Україні завершується будівництво радіаційного ядерного могильника для Європи і не тільки

Вівторок, 24 січня 2017 00:00 - Новини
На Україні завершується будівництво радіаційного ядерного могильника для Європи і не тільки
У 100 кілометрах від столиці до кінця 2017 р повноцінно запрацює звалище ядерних відходів з усієї Європи і не тільки. Екологи вже зараз б'ють на сполох! Уряд намагається замовчати і відвернути увагу українців від проблеми.

А тим часом, напередодні Нового 2017 року завершилися випробування обладнання для сховища і зі слів головного інженера проекту СВЯП-2 (сховище відпрацьованого ядерного палива) Андрія Савіна, до кінця березня вони завершать будівельно-монтажні роботи, у квітні 2017 проведуть комплексні випробування, а вже в наприкінці травня, згідно план-графіка стартують «гарячі» випробування з реальним ядерним паливом.

ХОЯТ 2 2Для лобістів при владі це проект за яким стоять величезні гроші. Для жителів України цей надзвичайно небезпечний проект може обернутися ядерною катастрофою. Адже будують не переробну станцію, а величезний "сухий могильник" для відпрацьованого ядерного палива, можемо собі уявити наслідки такого складування і зберігання. Адже «фонити» від нього буде так, що світитися усі будемо , як лампочки!

На думку експертів галузі, радіоактивні відходи, швидше за все, будуть просто закопувати в зоні відчуження, тому що технологічних потужностей з переробки - немає! Також фахівці стверджують, що така, з дозволу сказати «утилізація», небезпечна як для навколишнього середовища, (на ділянці спорудження об'єкта багато ґрунтових вод і якщо станеться витік відходів, тоді, буде заражений весь Дніпро), так і з точки зору терористичної загрози - хто охоронятиме могильник, що смертельно «фонить»? Серед професіоналів навряд чи такі знайдуться, навіть за великі гроші.

Игорь НасаликАле найбільше лякає те, що до нас повезуть ядерні відходи з усієї Європи та Америки, перед якою ми зараз готові розпливтися в будь-якому реверансі! В якості доказів експерти наводять той факт, що потужності нового сховища радіоактивних відходів у багато разів перевищують потреби всієї української атомної галузі – навіть, якщо ці потреби розрахувати по максимуму. А простій подібного об'єкта неприпустимий - європейські та американські інвестори проекту на це не розраховують.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України - Насалик Ігор Степанович, офіційно підтвердив намір розвивати співпрацю з США в області застосування і подальшого захоронення ядерного палива. А київські чиновники вже не приховують той факт, що один з реакторів на Запорізькій АЕС (якщо бути точними - реактор п'ятого енергоблоку) повністю завантажений паливними збірками американського виробництва.

Для довідки:

Зараз Україна вивозить до Росії відпрацьоване паливо і коштує це нам 200 млн. доларів на рік. Можливо ця цифра є виправданою, зважаючи на те, що в світі тільки Росія і Франція мають ефективні технології глибокої переробки відпрацьованого ядерного палива (ВЯП).