Тенденції цього року - президенти кому за 70

Четвер, 26 січня 2017 00:00 - Новини
Тенденції цього року - президенти кому за 70
У 70 років життя тільки починається! 26 січня, 73-річний економіст на пенсії Александр Ван дер Беллен став дев'ятим президентом Австрії. Це друга інавгурація в цьому році, перший 70-річний був Трамп.

Цей вибір австрійського народу є важливою подією не тільки для Австрії, але і для України. Оскільки австрійці робили вибір між кандидатом від малопопулярної в Австрії Партії Зелених Александром Ван дер Белленом і кандидатом від правої Партії Свободи з антиіммігрантськими і проросійськими поглядами Норбертом Хофером.

Український посол в Австрії Олександр Щерба підтвердив в своєму твіттер перемогу Ван дер Беллена.

Безперечно, Австрія не основний наш партнер, але і втрачати його Україні не хотілося б. 11 місяців українські дипломати і політики нервово спостерігали за виборчою кампанією в Австрії. Перемога майже була в руках Норберта, але він перегнув палицю своїми планами дружби з Росією і відлякнув голоси австрійських виборців. У своїй передвиборчій програмі Норберт Хофер закликав скасувати санкції проти Росії, поважати вибір Криму, провести саміт Росія - Австрія - CША і виступити посередником між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом.

speech inauguratia

За результатами третього туру, (прямо, як у нас в Україні), було нарешті обрано Александра Ван дер Беллена. Багато хто перехрестився з його приходом до влади, особливо українські політики і дипломати. Оскільки новий президент налаштований більш партнерськи по відношенню до України. Як мінімум, на одному зі своїх виступів він наголосив на важливості вирішення військового конфлікту в Україні. «Одна сторона йде на поступку, інша у відповідь теж погоджується на послаблення. Іншого шляху немає. Я думаю, що швидкого прориву добитися не вдасться. Ключовим питанням залишається ситуація в Україні ", заявив тоді ще кандидат в президенти Олександр Ван дер Беллен.

Я буду безпартійним президентом, президентом для всіх людей, що живуть в Австрії ", - цитує Александра Ван дер Беллена прес-служба глави Австрії в Twitter.

Зауважимо, що підхоплена багатьма ЗМІ плітка про українське коріння австрійського президента - не є достовірною. Сам президент Ван дер Беллен називає себе "дитям міграції".

Його предки в кінці XVII століття перебралися з Голландії до Російської імперії. Батько - Олександр Олександрович Беллен народився в Пскові, а після Жовтневої революції емігрував до Естонії, де і познайомився з майбутньою матір'ю кандидата в президенти Австрії. У 1940 році він перебрався в Австрію, де і народився Александр Ван дер Беллен (повідомляє вільна енциклопедія «Вікіпедія» - Ред).

Побажаємо вдалого і плідного президентства новому Голові держави. Досягнення суттєвих ​​успіхів, незважаючи на те, що в Австрії Президент є формальним очільником республіки, його функції -  в основному представницькі, реальна влада належить Голові Кабінету Міністрів - Канцлеру.