Президент Трамп про відставку Порошенка та американську допомогу Україні

Четвер, 26 січня 2017 00:00 - Новини
Президент Трамп про відставку Порошенка та американську допомогу Україні
«Перша ластівка» - Трамп збирається влаштувати перевірку фінансових коштів, раніше отриманих Україною від США. Про ризики припинення фінансування і негативне ставлення Трампа до українського уряду, який витрачає на лобістів з Вашингтона чималі гроші, виділені для вирішення інших проблем, сьогодні написала американська газета Real Clear Defense  в статті під назвою "Проблема України - сама Україна ".

У статті американські експерти відзначили, що в Україні громадян тримають за дурнів.

"У той час, коли місцеві незаконні формування воюють за землю і свободу, українські лідери займаються схемами, власним престижем і банківськими рахунками в офшорах. "Укроборонпром" скандально відомий продажем озброєння на чорному ринку. Внутрішні контракти отримують заводи, що побічно належать Президенту Петру Порошенко, який все ще не відмовився від своїх бізнес-інтересів, хоча обіцяв це зробити, обійнявши пост у 2014 році ", - йдеться в повідомленні.

Також експерти зробили акцент на те, що вищі посадові особи, в тому числі і військові, працюють на підрив незалежності України. Уже зібрано факти про приховану співпрацю українських чиновників з Росією, та про їх корупційні оборудки.

Величезна корупція, яка відокремила інтереси еліт від інтересів країни - проблема України, яку видно неозброєним оком.  Американські експерти вважають, що, якщо українська влада не вживе заходів, Трамп і його радники ставитимуться до України, як до невдалого капіталовкладення і підуть. «Вони навіть можуть наполягати на розслідуванні того, що сталося з усією американською допомогою та її репатріації американському або українському народові. Майбутнє України в руках українців », - підсумовується в статті.

1 1Під заходами, необхідними для продовження відносин мається на увазі:

1) Президенту Порошенко, Міністру оборони і Начальнику Генерального штабу та їх заступникам –потрібно відмовитися від посад і дозволити тому, хто дійсно піклується про захист України, здійснювати заходи із зміцнення оборони.

2) Ліквідувати «Укроборонпром»,

3) Дозволити Міністерству оборони займатися управлінням і військовими закупівлями, а Генеральному штабу приймати стратегічні рішення, які зумовлять заявки на поставку.

Мабуть, останнє пов'язане з неприємною ситуацією, коли Україна спочатку звернулася за допомогою, а потім, незважаючи на необхідність, відмовилася від неї.

Це було у 2015 році, коли наш Уряд скаржився на вартість запасних шин і ремонтних робіт. Тоді уряд США відгукнувся і був готовий відправити 150 військових джипів з посиленим бронезахистом, а також запчастини до них, і провести навчання кадрів, загальна вартість обладнання складала більш ніж 300 млн. дол. США. Проте, уряд України відмовився сплатити 600 тис. дол. за транспортування допомоги.

Автор матеріалу Джейс Д. Дурсо - керуючий директор консалтингової компанії Corsair. У минулому, штатний співробітник Комісії з питань і перегрупування закриття військових баз (BRAC 2005) і Комісії з укладення військових контрактів в Ірані і Афганістані.